pl

Zapraszamy na wspólne malowanie, by stworzyć wielkie dzieło

Już 25 maja entuzjaści sztuki spotkają się osobiście, jak i w wirtualnej przestrzeni, by podjąć się wyjątkowego zadania: malowania pokrywek od słoików, z których powstanie wyjątkowa instalacja. W trzech różnych miejscach – Akademii Wincentego Pola w Lublinie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz w Stowarzyszeniu Polsko-Francuskim w mieście Chateauroux we Francji – odbędzie się niezwykła, artystyczna kolaboracja. Każdy może wziąć w niej udział.

Nie ważne, czy jesteś studentem, wykładowcą, czy pracownikiem administracji. Nie ważne też, czy masz talent artystyczny, czy może przejawiasz inne talenty. Tutaj wystarczą chęci do udziału w tworzeniu wyjątkowego dzieła.

25 maja, w sobotę, o godz. 11, w trzech miejscach jednocześnie – AWP Lublin, UWM Olsztyn, Chateauroux Francja – odbędzie się wspólne malowanie starych nakrętek od słoików. Później powstanie z nich oryginalna instalacja artystyczna.

– Uważam, że uczelnia nie jest jedynie środowiskiem naukowym. To miejsce, gdzie tkwią więzi społeczne i możliwości wspólnego budowania relacji. Tu każdy detal może być pretekstem do wspólnego spędzania czasu, do tworzenia więzi. Nawet te pozornie nieistotne pokrywki mogą stać się symbolem nowego życia i sensu, gdy tylko podejmujemy decyzję o ich przemianie i wykorzystaniu w twórczy sposób – mówi pomysłodawczyni projektu dr n. biol. Małgorzata Gorzel, prof. AWP, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i kierownik Katedry Kosmetologii.

Każdy uczestnik będzie miał okazję, by wyrazić swoje skojarzenia z Polską, Francją, a także z dwiema postaciami o wielkim znaczeniu dla kultury obydwu krajów – Fryderykiem Chopinem i George Sand. Fryderyk Chopin, wybitny polski kompozytor, stał się symbolem narodowej tożsamości Polski poprzez swoje niezwykłe kompozycje fortepianowe. Z kolei George Sand, francuska pisarka, odkryła nowe terytoria w literaturze romantycznej Francji.

Dlaczego warto wziąć udział w akcji? Malowanie starych pokrywek to nie tylko sposób na stworzenie nieoczekiwanej całości z indywidualnych prac, ale także metoda na przekazanie uniwersalnych wartości takich jak sztuka, współpraca i dbałość o środowisko. Poprzez to wydarzenie, uczestnicy będą mieli okazję nie tylko wyrazić swoją kreatywność, ale także zaangażować się w społeczność, zintegrować się i nawzajem inspirować.

Nie przegap tego wydarzenia! Czekamy na Ciebie 25 maja w Akademii Wincentego Pola, w sali 212 (nowy gmach) w godz. 11.00-15.00.

Skip to content