plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Kosmetologia (Ist)

Wydział Nauk o Zdrowiu

 • Czas trwania: 3 lata (6 semestrów)
 • Uzyskany tytuł: licencjat
 • ECTS: 180
 • Profil: praktyczny
 • Tryb: stacjonarny i niestacjonarny
 • Dyscypliny: nauki o zdrowiu (wiodąca), nauki medyczne, nauki farmaceutyczne
 • Poziom PRK : 6
 • Język wykładowy: – polski – angielski
 • Folder reklamowy – pobierz
 • Program kształcenia – pobierz

Ideą nauczania na studiach pierwszego stopnia – kierunku Kosmetologia, jest kształcenie specjalistów kosmetologów o dobrych podstawach teoretycznych wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, diagnozowania schorzeń skórnych i doskonałych umiejętnościach manualnych, ale również kosmetologów pełniących funkcję „edukatorów” zachowań i stylu życia sprzyjającego zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Studiuj kosmetologię w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Studia I stopnia (licencjackie)

Kosmetologia

Kosmetologia jest nauką interdyscyplinarną, dlatego też program kształcenia składa się z podstaw teoretycznych, obejmujących szereg przedmiotów z dyscyplin naukowych, takich jak nauki o zdrowiu, nauki medyczne i nauki farmaceutyczne oraz przedmiotów typowo praktycznych. W planie kształcenia znajdują się przedmioty medyczne, takie jak: anatomia, fizjologia, biologia, endokrynologia, immunologia czy farmakologia. Pozwolą one nabyć wiedzę o budowie i funkcjonowaniu ciała ludzkiego, będąc dobrą podstawą do wykonywania zabiegów kosmetycznych.

Program kształcenia cechuje duża liczba godzin praktycznych organizowanych w pracowniach specjalistycznych które umożliwiają nabycie umiejętności manualnych i kompetencji społecznych niezbędnych w pracy przyszłego kosmetologa,  głównie diagnozowania stanu skóry, rozróżniania defektów skórnych, planowania i przeprowadzania zabiegów kosmetycznych z użyciem fachowej aparatury. W programie znajdą się m.in. zajęcia z kosmetologii pielęgnacyjnej, kosmetologii upiększającej, wizażu, stylizacji i zdobienia ciała, receptury kosmetyku, podologii, masaży typu SPA&Wellness.

Aby pobudzić aktywność absolwentów w kierunku zakładania własnych firm, samorozwoju i samozatrudnienia uczelnia wprowadziła w ofercie zajęć przedmioty takie jak: marketing i zarządzanie, rozwój osobisty, wybrane zagadnienia z prawa pracy.

Możliwości kariery zawodowej absolwenta:

WYRÓŻNIA NAS:

 • program kształcenia z dużą liczbą zajęć praktycznych, zapewniających zdobycie umiejętności niezbędnych w pracy każdego kosmetologa
 • małe grupy na zajęciach praktycznych, umożliwiające pracę w parach
 • dobra współpraca z interesariuszami zewnętrznymi (organizacja kursów i szkoleń kosmetycznych)
 • ciekawy program i rzetelni nauczyciele akademiccy, w tym praktycy z wieloletnim stażem

Sylwetka Absolwenta

Absolwent po ukończeniu studiów na kierunku Kosmetologia na Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie będzie posiadał umiejętności posługiwania się wiedzą ogólną z zakresu nauk o zdrowiu oraz wiedzą szczegółową z zakresu kosmetologii potrzebną m.in. do:

zorganizowania, urządzenia, wyposażenia i kierowania gabinetami kosmetycznymi, salonami odnowy biologicznej, centrami SPA itp.,

właściwego zaplanowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosownego doboru kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem,

profesjonalnego wykonywania zabiegów kosmetycznych: pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań,

prawidłowego odczytywania składu kosmetyków zgodnie z rozpoznaniem,

kontroli jakości wyrobu kosmetycznego i badań aplikacyjnych nowych kosmetyków,

współpracy z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym oraz lekarzem medycyny estetycznej w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo,

udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,

doboru i posługiwania się lampami, aparatami i urządzeniami zgodnie z ich funkcją i przepisami BHP i PPOŻ,

konserwacji i zabezpieczenia narzędzi, aparatury i urządzeń po wykonaniu zabiegu,

pełnienia funkcji „edukatora” promującego zdrowy styl życia i dbałość o pielęgnację ciała i urody,

edukacji pacjenta w zakresie doboru odpowiedniej aktywności ruchowej i ćwiczeń fizycznych,

nawiązywania właściwego kontaktu z potencjalnymi pacjentami oraz zapewnienia im odpowiedniego komfortu psychicznego i relaksu podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych,

umiejętności szkolenia personelu,

pracy związanej z produkcją kosmetyków,

doskonalenia poziomu zawodowego i wiedzy, uczestnictwo w szkoleniach specjalistycznych, sympozjach i kongresach,

podjęcia studiów II stopnia.

realizowania etyki zawodowej w działalności kosmetycznej.

Opinie studentów i absolwentów

Bardzo się cieszę, że mój wybór Uczelni, na której będę studiować padł na WSSP. To uczelnia, która zapewnia od pierwszego dnia komfortowe warunki studiów i indywidualne podejścia do każdego studenta. Podczas 3 lat studiów zawsze miały miejsce ciekawe zajęcia prowadzone przez wykładowców z wieloletnim doświadczeniem.

Zajęcia praktyczne odbywały się w dobrze wyposażonych pracowniach z nowoczesnym sprzętem i rożnego rodzaju materiałami.

Dodatkowym atutem są: szkolenia, pokazy, warsztaty, konferencje, praktyki w Polsce i zagranicą i wiele innych możliwości. Z wiedzą i doświadczeniem po 1 roku studiów już pracowałam w zawodzie. Podsumowując, WSSP to uczelnia, która oferuje rzetelne przygotowanie do podjęcia pracy, kontynuowania rozwoju zawodowego oraz perspektywy podnoszenia kwalifikacji w szerokim zakresie branży BEAUTY. Gorąco polecam!

Tetiana Stanislavchuk
absolwentka

Kierując się wyborem swojej ścieżki edukacyjnej, chciałam postawić na kierunek praktyczny, który da mi przyszłościowy zawód. Zdecydowałam się na kosmetologię na WSSP, która była strzałem w dziesiątkę. Wykładowcy – wieloletni praktycy z dużym doświadczeniem, stawianie na zajęcia praktyczne w pracowniach oraz przyjazna atmosfera sprawia, że gorąco polecam tę Uczelnię.

Milena Korpachyova
studentka
Skip to content