plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Centrum Symulacji Medycznej

Centrum Symulacji Medycznej

Wydział Nauk o Zdrowiu

CSM MENU

CSM AWP

Informacje
  • Godziny Otwarcia
  • codziennie7:30 – 20:45
  • 725 703 805
  • csm@pol.edu.pl
  • 1 piętro, AWP

O centrum

Więcej aktualności na temat naszego Centrum Symulacji Medycznej znajdziesz na naszym fun-page’u na Facebooku.

 

Centrum Symulacji przy Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola
w Lublinie zostało oficjalnie otwarte 8-go Listopada, 2021 roku. Zostało ono współfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach projektu „Innowacyjne Kształcenie Studentów Pielęgniarstwa – Stworzenie monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie”

 

Celem projektu było poprawienie jakości edukacji dla nie tylko studentów pielęgniarstwa ale także innych kierunków medycznych prowadzonych na uczelni. W ramach projektu powstał plan rozwoju, którego głównym elementem było utworzenie Centrum Symulacji. Studenci AWP już mogą korzystać
z centrum oraz jego bardzo nowoczesnego sprzętu edukacyjnego. Zajęcia odbywające się przy pomocy technik symulacyjnych pozwalają studentom znacznie usprawnić swoje kompetencje, co zwiększa ich potencjał na rynku pracy w przyszłości.

 

Symulacja medyczna jest najlepszą metodą ćwiczenia umiejętności praktycznych. Studenci mogę wykonywać wiele procedur w standaryzowanym, kontrolowanym środowisku, które można odtworzyć idealnie dla następnych studentów. Otrzymują oni także natychmiastowy feedback od wykwalifikowanych i doświadczonych nauczycieli. Możliwość przećwiczenia zaawansowanych scenariuszy we wczesnych fazach edukacji skutkuje bardziej owocną pracą studenta podczas praktyk, co z kolei prowadzi do większego bezpieczeństwa pacjentów i wyższej jakości postępowania.

Skip to content