plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Dzień Afryki pod patronatem AWP

Już w sobotę, 25 maja, na Placu Litewskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Afryki. Współorganizatorem jest Akademia Wincentego Pola.

Jak zapewniają organizatorzy, Dzień Afryki będzie nie tylko okazją do świętowania i zabawy, ale także czasem na refleksję nad bogatym dziedzictwem Afryki oraz jej ogromnym wkładem w światową kulturę, sztukę i rozwój społeczny.  Będzie to wyjątkowa okazja do poznania fascynującej  historii, tradycji i muzyki kontynentu afrykańskiego.

– Zapraszamy Państwa na niezwykłą wymianę kulturową pomiędzy Polską i Afryką. Podczas tego wydarzenia będziemy mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych aktywnościach takich jak pokaz mody afrykańskiej, panel dyskusyjny, czy wystawa sztuki afrykańskiej – zachęca Abraham Diomande, pomysłodawca projektu, który przyjechał do Polski na studia medyczne.

Nie zabraknie także emocjonującego występu gospel, który z pewnością poruszy serca wszystkich obecnych.

– To będzie niepowtarzalna okazja do poznania i zrozumienia kultury oraz tradycji afrykańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie – dodaje Abraham Diomande.

    Początek Dnia Afrykańskiego o godz. 14.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej niezapomnianej podróży przez kulturę i tradycje Afryki.

    Skip to content