plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Kilkadziesiąt placówek i instytucji zaprezentuje się podczas Dnia Kariery w AWP

Wojskowy Szpital Kliniczny, Krajowa Izba Fizjoterapeutów, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Miasta Lublin – to tylko nieliczne placówki i instytucje, które wezmą udział w Dniu Kariery. Na to wydarzenie 12 czerwca zapraszają Akademia Wincentego Pola i Miejski Urząd Pracy w Lublinie.

Fot. Dzień Kariery w AWP, 2020 r.

12 czerwca warto zarezerwować sobie czas. Od godz. 10 do godz. 13 w budynku Akademii Wincentego Pola przy ul. Choiny 2 zaprezentuje się kilkadziesiąt podmiotów – agencje pracy, hotele, placówki medyczne, firmy z branży fizjoterapeutycznej, fundacje, banki i wiele innych.

Dla studentów i nie tylko będzie to okazja, by zapoznać się z ofertami pracy, praktyk czy staży w poszczególnych placówkach. Z kolei przedsiębiorcy i przedstawiciele licznych placówek, instytucji oraz organizacji będą mieli możliwość pozyskania stażystów, współpracowników, a nawet i pracowników.

Na liście zgłoszonych wystawców są m.in. 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, Arche Hotel Lublin, Santander Bank Polska, firma Concentrix CVG International, Transhurt, Euro-Med, Fundacje Aktywizacja, Canituus czy Heros.

Będzie też można podpytać o pracę w policji, swoje stoisko będzie mieć bowiem Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Z kolei przedstawiciele Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Lublinie opowiedzą o możliwościach kariery zawodowej dla pielęgniarek oraz położnych, a reprezentanci Krajowej Izby Fizjoterapeutów przedstawią perspektywy w swojej branży.

O sprawy związane z rozwojem zawodowym będzie można zapytać również pracowników Wydziału Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Lublin, jak i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Specjaliści z ZUS-u wyjaśnią m.in. kwestie związane z założeniem własnej działalności gospodarczej, odprowadzaniem składek na ubezpieczenie czy ulgami na start.

Nie zabraknie stanowisk organizatorów wydarzenia – Akademii Wincentego Pola oraz Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

– Jest to bardzo ważne wydarzenie dla studentów i absolwentów szkół wyższych. To doskonała okazja dla młodych ludzi, aby zdobyć wiedzę na temat ofert pracy, bezpośrednio porozmawiać z pracodawcami i dowiedzieć się, jakie są ich wymagania. Będzie można złożyć CV i poznać różne zawody, co może wpłynąć na decyzje dotyczące przyszłej kariery – podkreśla Katarzyna Kępa, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Dodatkowo, podczas Dnia Kariery zapraszamy na moderowane spotkanie dyskusyjne z coachem – dr Anną Kaczorowską, współtwórczynią Akademickiego Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego AWP o tym, jakich kompetencji oczekują od przyszłych pracowników pracodawcy. Dr Kaczorowska poprowadzi także indywidualne sesje – jak poradzić sobie z lękiem związanym m.in. z poszukiwaniem czy podejmowaniem nowej pracy. Indywidualna sesja z coachem to udzielenie wsparcia natury psychologicznej w sytuacji doświadczania niepewności, lęku, obniżonego nastroju, trudności w dokonaniu zmiany.

Na spotkanie, jak i sesje indywidualne obowiązują zapisy. Szczegóły w linku poniżej:

Patronami medialnymi wydarzenia są: TVP3 Lublin, Dziennik Wschodni, Lubelski.pl, Kurier Lubelski i Radio Lublin.

To kolejna edycja Dnia Kariery w AWP. Poprzednia odbyła się w 2020 r. i cieszyła sporym zainteresowaniem.

Fot. Dzień Kariery w AWP, 2020 r.

Skip to content