Delegacja z Cypru z wizytą w naszej Akademii

W dniach 16-17 maja 2024 r. Akademia Wincentego Pola miała przyjemność gościć delegację cypryjskiej uczelni Intercollege.

W skład delegacji weszli: Chris Constantinu – zastępca dyrektora wykonawczego Intercollege,  dr Marios Stylianou – koordynator programu Estetyki i Zoe Galanou, pracownik administracji.

Na zdjęciu od lewej: kierownik Biura Współpracy z Zagranicą i Partnerstw Międzynarodowych – mgr Anna Szczepaniak, rektor AWP – dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP, zastępca dyrektora wykonawczego IntercollegeChris Constantinu, prezydent, założyciel i kanclerz AWP – doc. Henryk Stefanek, pracownik administracji – Zoe Galanou i koordynator programu Estetykidr Marios Stylianou.

Wizyta skoncentrowana była na współpracy w zakresie kierunku Kosmetologia. Podczas spotkań omówione zostały systemy kształcenia w  obu uczelniach i specyfika zakresu tematycznego kierunku studiów. Ponadto, prowadzone były dyskusje o potencjale obydwu uczelni dla przyszłej współpracy nie tylko w zakresie wymiany studenckiej i kadry, ale także wspólnych studiów, cyklicznych warsztatów specjalizacyjnych, praktyk studenckich czy też współpracy w zakresie projektów wspólnych badań do prac dyplomowych studentów.

Zdjęcie z lewej: W spotkaniu z delegacją z Cypru wzięły udział – prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierownik Katedry Kosmetologii dr Małgorzata Gorzel, prof. AWP i koordynator programu dla kierunku Kosmetologia – studia w języku angielskim – mgr Katarzyna Terejko

Zdjęcie z prawej: Delegacja z Cypru oglądała naszą Akademię razem z kanclerzem AWP doc. Henrykiem Stefankiem, wiceprezydentem AWP dr Dorotą Stefanek-Langham, kierownikiem Biura Rekrutacji Międzynarodowej – studia w języku angielskim – mgr Moniką Wróbel i mgr Katarzyną Terejko

Niewątpliwie spotkania pozwoliły na znalezienie wielu płaszczyzn współpracy mających wpływ na rozwój kierunku i wzbogacenie kształcenia studentów w międzynarodowych nowoczesnych trendach.

ASZ