plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Studenci AWP na podium Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym

W miniony weekend studenci Fizjoterapii AWP Dawid Łach oraz Anasasiia Reutova wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski.

W zawodach wzięło udział  400 zawodników oraz 160 zawodniczek. Dawid Łach uzyskał wynik 560 kg i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej 74 kg. Dodatkowo, osiągnięcie to pozwoliło mu stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji Typ uczelni.

Natomiast Anastasiia Reutova, osiągając imponujące 360 kg, uplasowała się na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii wagowej 69 kg. W klasyfikacji Typ uczelni znalazła się na drugim miejscu.

Zdobyłam drugie miejsce wśród uniwersytetów – mówi z dumą Anastasiia Reutova. – Przed zawodami mocno się przetrenowałam, ale nie poddałam się i wygrałam sama ze sobą. Teraz jest czas na regenerację i odpoczynek, a potem na osiąganie nowych wyzwań. Jestem zmęczona fizycznie i psychicznie, ale to było cudowne doświadczenie. Wyciągnęłam również wnioski i uważam, że jeszcze dużo pracy przede mną. Nie wiem, jak będą wyglądały następne zawody, ale wiem, że za rok moje wyniki będą lepsze. Droga do sukcesu to nie sprint, to maraton – podsumowuje Anastazja.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy im dalszych sukcesów w karierze sportowej.