plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Międzynarodowy Festiwal Gospel pod patronatem AWP

Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, w Parku Naukowo-Technologicznym wybrzmią dźwięki z całego świata. Odbędzie się tam Festiwal Gospel.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, będzie to czarującą podróż przez rytmy i melodie, które przekraczają granice. Tematem przewodnim jest muzyka gospel ze specjalną dedykacją dla młodych.

– W tym roku festiwal jest dedykowany młodzieży z Lublina, jako że aktualnie Lublin jest stolicą młodzieży – mówi Abraham Diomande, dyrektor festiwalu, piosenkarz i muzyk z Nowego Jorku, który przyjechał do Polski na studia medyczne. I dodaje: – Na tym festiwalu usłyszycie wokalistów gospel z Polski i całej Europy. Nie przegapcie tej okazji, do zobaczenia!

Ale w niedzielę usłyszymy także wykonawców z USA i Afryki. Wystąpią: pochodzący z Nigerii Anyanya Udongwo, który zamieszkał w Litwie i wygrał „The Voice Lithuania”, Abraham Diomande z Nowego Jorku, Irena Obara z Ukrainy, Iwona Pietrala z Polski, Artashes Baroyan z Armenii oraz zespół uwielbienia Kościoła Charisma.

Koncert z udziałem międzynarodowych wokalistów rozpocznie się o godz. 17.

Przed koncertem będzie można skorzystać z warsztatów perkusyjnych i tanecznych. Te rozpoczną się o godz. 13. Będzie też okazja do posłuchania o kulturze Armenii, Nigerii czy Francji.

Aby zarezerwować miejsce na warsztatach należy zarejestrować się poprzez poniższy link:
https://docs.google.com/forms/ d/e/1FAIpQLScv-xSLzpVNL6RUcSYuzF_JLXwnj_tyjSDEP2a4wL3JFOpY7g/viewform? usp=sf_link

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży. Patronat nad festiwalem objęła Akademia Wincentego Pola.

Data: 3 grudnia 2023

Wstęp: Bezpłatny

Miejsce: Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3

Skip to content