plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Złoty sukces naszej studentki

Dwa złote medale w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w dwuboju siłowym – takim sukcesem może się pochwalić studentka fizjoterapii Akademii Wincentego Pola, Anastasia Reutova.

Mistrzostwa wśród studentów odbyły się w miniony weekend w Lublinie. Anastasia Reutova, studentka I roku fizjoterapii AWP, zdobyła dwa pierwsze miejsca w dwuboju siłowym w kategorii wagowej do 70 kg oraz w kategorii open, czyli z udziałem wszystkich zawodniczek.

Zawodnicy mierzyli się w konkurencjach z podnoszenia ciężaru w martwym ciągu i wyciskaniu na klatę.

– W tej pierwszej konkurencji uzyskałam wynik 155 kg, a w drugiej – 72,5 kg. Łącznie 227,5 kg. Jestem zadowolona z takiego wyniku, ale nie osiadam na laurach. W maju kolejne zawody, tym razem akademickie mistrzostwa w trójboju i będę się do nich przygotowywać – zapowiada Anastasia. – Mam nadzieję na jeszcze lepszy wynik, bo przecież zawsze może być lepiej.

Do trenowania i regularnych ćwiczeń podchodzi pozytywnie.

– Takie pozytywne nastawienie bardzo pomaga w osiąganiu celów

– podkreśla Anastasia.

Przypomnijmy, że kilka dni temu nasza studentka zajęła pierwsze miejsce w zawodach o Puchar Świata XPC World Cup w trójboju siłowym. Zawody odbyły się w ubiegłą środę w Siedlcach. Są organizowane przez Federację XPC (z ang. Extreme Powerlifting Coalition) i cieszą się dużym zainteresowaniem.

O tym sukcesie przeczytacie tutaj:

Skip to content