Egzaminy i kursy z języka polskiego otwierają drzwi do nowych możliwości

W najbliższy weekend w Akademii Wincentego Pola odbędzie się egzamin z języka polskiego jako języka obcego. Potrwa dwa dni. W sobotę przeprowadzona zostanie część pisemna, natomiast w niedzielę część ustna.

Do egzaminu przystąpią 64 osoby, głównie z Ukrainy i Białorusi, choć pojawi się także kandydat z Republiki Dominikany. Egzamin obejmie poziomy B1 i C1.

– Największym zainteresowaniem cieszą się egzaminy na poziomie B1 ponieważ ten stopień otwiera wiele drzwi. Jest on wymagany przy ubieganiu się o kartę stałego pobytu w Unii Europejskiej lub o obywatelstwo. Posiadając ten certyfikat można również swobodnie podjąć pracę. To jakby klucz do wielu możliwości – komentuje Katarzyna Dejnek-Kobylas, kierownik Ośrodka Egzaminacyjnego Języka Polskiego Jako Obcego. I dodaje: – Poziom C1 jest kluczowy dla studentów, gdyż pozwala im na studiowanie na uczelniach publicznych na takich samych warunkach, jak polscy studenci, bez ponoszenia opłat. To zdecydowanie wartościowa kwalifikacja.

Kurs skierowany jest głównie do osób dorosłych i cieszy się ogromną popularnością. Ośrodek będzie kontynuował rekrutację na kolejne edycje kursów:

• 22-23 czerwca 2024 r. (sobota – niedziela): poziomy B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz B1 i B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.
  • 16-17 listopada 2024 r. (sobota – niedziela): poziomy B1, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych.

Aby zapisać się na kurs, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Akademii lub wysłać e-mail na jeden z podanych adresów: osrodekjpjo@pol.edu.pl lub awp.jpjo@gmail.com. Istnieje także możliwość kontaktu telefonicznego pod numerem 663 558 100.

Certyfikaty państwowe wydawane po zdaniu egzaminu są ważne bezterminowo i uznawane na całym świecie.

Więcej informacji na temat zasad rekrutacji na egzamin oraz szczegółów dotyczących kursów można znaleźć na stronie: