Za nami Targi Edukacyjne w Siedlcach i Włodawie

Koniec ubiegłego tygodnia upłynął pod hasłem Targów Edukacyjnych. Pracownicy Biura Rekrutacji i Biura Promocji Akademii Wincentego Pola odwiedzili Siedlce, a potem Włodawę, gdzie zachęcali młodych ludzi do rekrutacji na rok 2024/2025.

Targi Edukacyjne to nie tylko wydarzenie, podczas którego młodzież może zapoznać się z ofertami uczelni i szkół, ale także doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat różnych ścieżek kształcenia i perspektyw zawodowych. Zarówno targi w Siedlcach, jak i we Włodawie cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

– Z każdym rokiem przybywa coraz więcej zainteresowanych. W ubiegłym roku odnotowaliśmy około 5 tysięcy osób na targach, a w tym roku spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania – mówiła Aneta Jędrychowicz, współorganizatorka targów w Siedlcach.

Stoisko Akademii Wincentego Pola w kolorach czerwieni i granatu przyciągało uwagę uczniów, którzy z zainteresowaniem podchodzili, aby porozmawiać z przedstawicielami naszej uczelni. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kierunki medyczne, choć nie brakowało pytań o nowy kierunek AWP – Zarządzanie.

– Na maturze oprócz podstawowych przedmiotów chciałabym zdawać rozszerzoną biologię. Interesuje mnie dietetyka, architektura, biorę też pod uwagę kierunek fizjoterapii – podkreślała Wiktoria, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Włodawy.

Współczesny rynek pracy jest niezwykle dynamiczny i wymagający. Dlatego dla wielu młodych ludzi istotne jest nie tylko zdobycie wykształcenia, ale także posiadanie umiejętności praktycznych i społecznych, które są cenione przez pracodawców. Akademia Wincentego Pola kładzie szczególny nacisk na praktyczne umiejętności, uznając ich kluczową rolę w przygotowaniu studentów do wejścia na rynek pracy.

Zapraszamy do rekrutacji na rok akademicki 2024/25 w Akademii Wincentego Pola.