Aktywnie i sportowo w Akademii Wincentego Pola. Zobacz to w Telewizji Lublin

W najbliższą sobotę warto włączyć TVP 3 Lublin. Będzie można zobaczyć materiał o tym, dlaczego warto żyć aktywnie i studiować wychowanie fizyczne w AWP.

W piątek ekipa telewizyjna nagrywała materiał do sobotniego wydania programu „Jesień z TVP 3 Lublin”. Dziennikarze gościli w murach Akademii, rozmawiali z kanclerzem i rektorem uczelni, naszymi pracownikami, wykładowcami, trenerami, a także ze studentami, którzy mają na swoim koncie liczne osiągnięcia sportowe. Wszystko po to, by promować aktywny i zdrowy styl życia, który zapewnia choćby studiowanie wychowania fizycznego w Akademii Wincentego Pola.

Przypomnijmy, że Akademia otrzymała niedawno pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej na utworzenie studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne. To oznacza, że nasi studenci będą mogli uzyskać już nie tylko tytuł licencjata, ale i tytuł magistra, wybierając stacjonarny lub niestacjonarny tryb nauki.

O tym, dlaczego warto studiować wychowanie fizyczne w AWP mówiła też w piątkowym programie TVP 3 Lublin „Poranek między Wisłą i Bugiem” Kristina Repelewska, piłkarka ręczna i wykładowca na naszej uczelni.

– Lublin jako sportowe miasto wielu dyscyplin będzie miał swoje szkolenie tutaj w AWP. Logistycznie jest to atrakcyjne, bo nie trzeba dojeżdżać na takie studia np. do Białej Podlaskiej. Obecnie trwa nabór na II stopień studiów na kierunku wychowanie fizyczne. Nie tylko sportowcy są nim zainteresowani, zgłaszają się też inne osoby, także z Ukrainy – mówiła w programie Kristina Repelewska. – Mamy silną kadrę, zajęcia prowadzi m.in. moja koleżanka z boiska Małgorzata Majerek. Jesteśmy w swoim żywiole, jesteśmy aktywni.

Kristina Repelewska podkreślała też, że Akademia Wincentego Pola bardzo stawia na rozwój. Niedawno uczelnia otworzyła nowoczesne Centrum Nauk Medycznych. Dodatkowo, ma atrakcyjną ofertę dla studentów z zagranicy.

– Studiują tu osoby z Ukrainy, Kazachstanu, Białorusi, Rosji, ale i z Afryki. Szkolimy specjalistów na cały świat – posumowała Kristina Repelewska.

Cały piątkowy program TVP 3 Lublin „PORANEK MIĘDZY WISŁĄ I BUGIEM” zobaczycie tutaj:

Materiał TVP 3 Lublin o naszej Akademii będzie można zobaczyć w sobotę, 28 października, w pięciu odsłonach, o godz. 10.15, 10.45, 11.45, 14.00 i o 17.00.

Zapraszamy do oglądania!