plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

O Bibliotece AWP

Akademia Wincentego Pola

O Bibliotece

Ponad 0 woluminów
w bibliotece AWP

Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie powstała w 2000 roku i zlokalizowana jest w budynku głównym Uczelni. Dostępna jest przez 5 dni w tygodniu dla wszystkich studentów, słuchaczy studiów podyplomowych oraz pracowników naukowych. W Czytelni Biblioteki znajdują się stanowiska komputerowe, dzięki którym użytkownicy mają stały dostęp do Internetu. Część stanowisk komputerowych przystosowana jest do potrzeb osób niedowidzących – urządzenia powiększające, klawiatura BigKeys, klawiatura ZoomText large-print. Czytelnia dostosowana jest również  do potrzeb pracy indywidualnej studenta.

Student każdego kierunku znajdzie w naszej Bibliotece materiały potrzebne w trakcie studiów. Systematycznie wzbogacany i aktualizowany księgozbiór, liczący obecnie ok. 22 000 woluminów, obejmuje  m.in. pozycje z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapii, kosmetologii, turystyki i rekreacji, pielęgniarstwa, ratownictwa, psychologii oraz wychowania fizycznego oraz słowniki, encyklopedie, podręczniki, czasopisma specjalistyczne i pozycje multimedialne. Regularnie sprowadzane są najnowsze  czasopisma naukowe oraz branżowe.

Obsługa Biblioteki AWP wspomagana jest przez wyspecjalizowany program komputerowy MAK+, rekomendowany przez Krajową Radę Biblioteczną.  Studenci mogą więc zdalnie przeglądać katalog biblioteczny, sprawdzać dostępność poszczególnych pozycji, zarządzać własnym kontem i wypożyczonymi egzemplarzami.

Dodatkowym udogodnieniem jest umożliwienie studentom AWP bezpłatnego dostępu do wielu naukowych baz, gromadzących swoje zasoby online. Należą do nich: IBUK Libra, Wirtualna Biblioteka Nauki czy też CLINICAL KEY.

libra.ibuk.pl – dostęp do elektronicznej platformy książek

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że Biblioteka Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola wykupiła dostęp do czytelni internetowej http://libra.ibuk.pl

Serwis ten umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. W ibuk.pl znajdziecie Państwo podręczniki akademickie, publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki.

Książki w ibuku można czytać na dwa sposoby:

1) Dostęp do publikacji z sieci uczelni na stronie http://libra.ibuk.pl/
UWAGA! Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy jednorazowo utworzyć osobiste konto myIbuk.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci uczelni na stronie http://libra.ibuk.pl/
poprzez PIN dostępu do zdalnego logowania, który można otrzymać osobiście w Bibliotece AWP

Tutoriale ułatwiające korzystanie z platformy IBUK Libra dostępne są na kanale YouTube.

Warto informację o bazie i  dostępie do książek rozpowszechnić wśród swoich kolegów i wykładowców tak, by dotarła do jak najszerszej rzeszy odbiorców.

Serdecznie zachęcamy do korzystania z serwisu!

Skip to content