plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Rugbiści naszej Akademii uhonorowani za sportowe wyniki   

Rugbiści z drużyny Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin zostali uhonorowani przez władze uczelni za swoje sportowe zaangażowanie i wyniki.

Drużyna rugby Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin, w której grają studenci naszej Akademii, odnosi sukcesy zarówno w ligowych rozgrywkach, jak i w zmaganiach akademickich. I tak np. w listopadzie zespół zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski AZS Rugby 7.

Nasza uczelnia wspiera zespół i jego działania od ponad dwóch lat.

W ubiegły piątek rugbiści spotkali się w auli AWP i podsumowali miniony rok. Za swoje wyniki i zaangażowanie zostali uhonorowani przez władze uczelni listami gratulacyjnymi oraz upominkami. Wyróżnienia wręczali prof. AWP dr Mateusz Stefanek, dziekan Wydziału Nauk Społecznych, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Rugby Sebastian Berestek, prezes KS Budowlani Lublin Jacek Zalejarz oraz trener pierwszej drużyny EDACH Budowlani Lublin Andrzej Kozak.

Dołącz do drużyny!

Aktualnie klub poszukuje nowych zawodników i zachęca studentów do spróbowania swoich sił w rugby. Treningi odbywają się w ramach zajęć klubu AZS w każdy wtorek i czwartek, na stadionie przy ulicy Krasińskiego 11, w godzinach 19-20.30.

Serdecznie zapraszam wszystkich studentów AWP do trenowania rugby. Jest to sport ogólnorozwojowy, który przede wszystkim pozwala rozwinąć się fizycznie i motorycznie, daje poczucie bezpieczeństwa i braterstwa – mówi Michał Pietrkiewicz, kapitan drużyny

Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do zespołu rugby Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin. Jesteśmy dumni z naszych zawodników!

Pierwszy mecz rundy wiosennej w Lublinie drużyna zagra 16 marca. Ich przeciwnikiem będzie zespół sportowców KOMA Rugby Team Olsztyn.

Dlaczego warto trenować rugby?

Rugby to sport, który przynosi wiele korzyści zarówno fizycznych, jak i umysłowych. Treningi pozwalają poprawić kondycję i wydolność tlenową, co korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Rugby wzmacnia również mięśnie, poprawia koordynację i umiejętności motoryczne, a także rozwija umiejętności taktyczne.

Nade wszystko, rugby to budowanie drużyny i ducha sportowego, który uczy współpracy, komunikacji, szacunku i zaufania. Gracze muszą współpracować, aby osiągnąć sukces, co prowadzi do budowania silnego ducha drużyny, a także rozwijania charakteru i męstwa. Gra w rugby wymaga odwagi, determinacji i zdolności do pracy w trudnych warunkach. Ci, którzy uprawiają ten sport, uczą się nie tylko wytrzymałości fizycznej, ale również radzenia sobie z przeciwnościami i dążenia do sukcesu.

Skip to content