plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Gwiazda piłki ręcznej – Sławomir Szmal – z wizytą w Akademii Wincentego Pola

Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej, wielki talent sportowy, gościł we wtorek w Akademii Wincentego Pola.

Sławomir Szmal przez 20 lat (1998-2018) grał na pozycji bramkarza w reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Na swoim koncie ma wiele tytułów – wicemistrza świata, dwukrotnego brązowego medalisty Mistrzostw Świata, był także uczestnikiem igrzysk olimpijskich. W 2009 roku zdobył tytuł najlepszego piłkarza ręcznego świata – głosowanie organizuje Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej. Od trzech lat pełni funkcję wiceprezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, gdzie odpowiada za sprawy szkolenia sportowego.

Sportowiec odwiedził we wtorek Akademię Wincentego Pola razem z Tomaszem Lewtakiem, prezesem zarządu Lubelskiego Związku Piłki Ręcznej i prezesem zarządu spółki miejskiej MKS Lublin S.A.

W spotkaniu o możliwościach współpracy z naszą Akademią uczestniczył także prezydent i kanclerz AWP, doc. Henryk Stefanek oraz rektor dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP.

Przypomnijmy, że Akademia Wincentego Pola od początku funkcjonowania wspiera lubelskich sportowców, pomaga utalentowanym studentom AWP w realizacji sukcesów sportowych. AWP oferuje również studia na kierunku Wychowanie fizyczne – zarówno I, jak i II stopnia.