Studenci kosmetologii praktykują w nowych gabinetach Akademii

Studenci Akademii Wincentego Pola, którzy wybrali kierunek Kosmetologia mogą już zdobywać doświadczenie w nowoczesnych gabinetach. Te mieszczą się w oddanym niedawno do użytku Centrum Nauk Medycznych.

Akademickie Centrum Nauk Medycznych stanęło obok dotychczasowego gmachu uczelni przy ul. Choiny 2, oba budynki są połączone i tworzą wspólny kompleks. Gabinety kosmetologiczne znajdują się na parterze Centrum.

W nowoczesnych pomieszczeniach wyposażonych w najnowszy sprzęt prowadzone są zajęcia praktyczne. Wszystko to pod czujnym okiem wykwalifikowanych wykładowców, specjalistów w dziedzinie kosmetologii.

Odwiedziliśmy ich podczas zajęć, kiedy wykonywali różne zabiegi.

– Dzisiaj mogliśmy zobaczyć, jak studenci wykonują zabiegi pielęgnacyjne w obrębie skóry twarzy i szyi, m. in. mikrodermabrazję, sonoforezę i masaż kosmetyczny

– mówi Iwona Smyk, wykładowca na kierunku Kosmetologia w Akademii Wincentego Pola.

W Centrum znajdują się trzy nowoczesne sale kosmetologiczne, gdzie studenci mogą rozwijać swoje skrzydła w dziedzinie kosmetologii i wizażu, a tym samym zdobywać praktykę zawodową. Młodzi ludzie chwalą sobie taką naukę.

– Mamy dużo zajęć praktycznych, które w przyszłości pomogą mi dobrze wykonywać zawód kosmetologa

– podkreśla Diana, studentka Kosmetologii w AWP.

Docelowo, w gabinetach będą prowadzone nie tylko zajęcia praktyczne dla studentów, ale i zabiegi komercyjne. Nasi studenci pod okiem wykwalifikowanych specjalistów będą tutaj przyjmować klientki z zewnątrz i oferować im różne zabiegi kosmetologiczne.