plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Studentka fizjoterapii AWP zajęła I miejsce w Pucharze Świata

Anastasia Reutova, która studiuje fizjoterapię na pierwszym roku w Akademii Wincentego Pola może pochwalić się nie lada sukcesem. Pokonała rywalki w trójboju siłowym i stanęła na najwyższym miejscu na podium.

Zawody w Pucharze Świata XPC World Cup w trójboju siłowym odbyły się w środę Siedlcach. Zawody organizowane przez Federację XPC (z ang. Extreme Powerlifting Coalition) cieszą się coraz większą popularnością.

– Moje zadania polegały na podniesieniu ciężaru w martwym ciągu, wyciskaniu na klatę i przysiadzie z ciężarem – wylicza Anastasia Reutova. – W martwym ciągu uzyskałam wynik 150 kg, na klatę 75 kg i w przysiadzie 117,5 kg.

Z łącznym wynikiem 342,5 kg Anastasia nie miała sobie równych i pokonała swoje konkurentki zajmując pierwsze miejsce.

– Trenuję od lutego tego roku, mam trenera. Mam też za sobą kilka turniejów sportowych. Jak oceniam swój wynik w Siedlcach? Zawsze może być lepiej, ale jestem zadowolona – podkreśla Anastasia. – Teraz jestem trochę zmęczona i mam zakwasy, ale nie osiadam na laurach. Będę walczyć dalej.

Przed Anastasią kolejne zmagania, tym razem akademickie mistrzostwa województwa lubelskiego w dwuboju siłowym, które odbędą się w najbliższą sobotę w Lublinie. Zawodnicy zmierzą się w konkurencjach podnoszenia ciężaru w martwym ciągu i wyciskaniu na klatę.

– Jestem pozytywnie nastawiona na zwycięstwo – zapewnia Anastasia.

Jak sama mówi, można łączyć pasję ze studiami jeśli się tylko tego chce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content