Zdawali egzamin z języka polskiego w AWP

32 osoby przystąpiły w niedzielę do egzaminu z języka polskiego jako obcego zorganizowanego przez Ośrodek Egzaminacyjny w Akademii Wincentego Pola. W poniedziałek pracownicy ośrodka sprawdzali egzaminy dbając o uczciwą ocenę zdolności językowych naszych kandydatów.

Wśród uczestników niedzielnego egzaminu znaleźli się nie tylko obywatele Ukrainy i Białorusi, ale również reprezentanci z Chin, Hiszpanii i Łotwy.

Akademia Wincentego Pola jest jednym z ośrodków w Polsce, gdzie nie tylko przeprowadzane są egzaminy dla obcokrajowców z języka polskiego, ale i organizowane są kursy przygotowujące.

Zapisy na kolejne takie egzaminy ruszają 20 lutego, a zaliczenie planowane jest na 20 kwietnia 2024 roku.

Posiadanie certyfikatu z języka polskiego to klucz do wielu możliwości takich jak staranie się o polskie obywatelstwo, ułatwione podjęcie pracy czy nauki w Polsce.

• Certyfikat państwowy na poziomie B1 uprawnia do otrzymania stałego pobytu w Polsce, ubiegania się o obywatelstwo, wymagany jest także do pracy w Polsce, np. Izba Pielęgniarek i Położnych wymaga od pielęgniarek i położnych poziomu B1, by praktykować w naszym kraju.
  • Egzamin państwowy na poziomie B2 uprawnia do studiowania po polsku na polskich uczelniach.
  • Egzamin państwowy C1 uprawnia do darmowego studiowania po polsku na polskich uczelniach publicznych.

Warto pamiętać, że certyfikaty państwowe są ważne bezterminowo i uznawane na całym świecie.

Zasady rekrutacji na egzamin, formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ