plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Obozy sportowe dla studentów Akademii przygotowują do pracy w zawodzie

Dwa razy do roku, latem i zimą, studenci Wychowania fizycznego Akademii Wincentego Pola biorą udział w obozach sportowych. To część programu ich studiów i świetne przygotowanie do zawodu. Jesteś zainteresowany? Zgłoś się!

– Obozy cieszą się ogromną popularnością. Kiedy spotykamy absolwentów, to właśnie te letnie i zimowe aktywności w ramach obozów programowych są najczęściej wspominane. Nigdy nie mieliśmy informacji, żeby komuś coś się nie podobało – zapewnia wykładowca AWP, dr hab. Paweł Król.

Organizatorzy obozów dbają o ich profesjonalne przygotowanie zapewniając studentom odpowiednią infrastrukturę i wykwalifikowaną kadrę trenerską. Uczestnicy biorą udział w wykładach i warsztatach, które odbywają się na świeżym powietrzu lub w obiektach sportowych. To pozwala na efektywne połączenie teorii z praktyką i przyswojenie wiedzy w realnych warunkach. Obozy studenckie są również niezapomnianą przygodą dla młodych ludzi, która pozostaje w pamięci na wiele lat.

– Dla mnie te obozy to coś wspaniałego! Osobiście wolę letni, bo trenuje pływanie, ale jeśli ktoś woli narty to z pewnością odnajdzie się na obozie zimowym – mówi Iwona Tarkowska, studentka Wychowania fizycznego AWP. I dodaje: – Letni obóz mamy zaplanowany na czerwiec. Razem z innymi studentami odliczamy już dni do wyjazdu. Nie możemy się doczekać!

Program studiów Wychowania fizycznego Akademii Wincentego Pola został skonstruowany tak, aby przygotować przyszłych absolwentów do wykonywania zawodu. Do tego celu niezbędne jest zapewnienie odpowiedniej praktyki. Służą temu m.in. obozy sportowe, które pozwalają studentom doskonalić swoje umiejętności, zarówno te sportowe, jak i organizacyjne czy przywódcze

Obóz od podszewki

Każdy obóz trwa 5 dni. Latem organizowane są w Bieszczadach, w ośrodku wojskowym REWITA „Jawor” nad Soliną. W ramach praktyk studenci szkolą się w kajakarstwie, żeglarstwie, windsurfingu, turystyce pieszej, górskiej i rowerowej. Odbywają się tam również zajęcia z pływania na wodach otwartych. Obiekt jest wyposażony w halę sportową i krytą pływalnię.

Zimowy obóz z kolei odbywa się w miejscowości Rytro, w ośrodku „Ryterski Raj”. Znajduje się tam znana trasa narciarska, na której odbywały się zawody Pucharu Polski. Nasi studenci oczywiście mogą korzystać z trasy narciarskiej i wyciągu narciarskiego. W ramach obozu mają zajęcia takie jak łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe i narciarstwo zjazdowe. Dbając o bezpieczeństwo na stoku, studenci przechodzą szkolenie dotyczące postępowania w przypadku zagrożenia.

– Oprócz specjalistycznego przygotowania do różnych uprawnień narciarskich, uczymy również bezpieczeństwa w górach, tzw. dekalogu narciarskiego, czyli jak postępować w przypadku wypadku, kogo powiadomić i jak zabezpieczyć stok. To są bardzo ważne umiejętności, które powinien posiadać każdy, kto chce związać swoją przyszłość ze sportami zimowymi – dodaje kierownik Katedry Wychowania Fizycznego, dr Paweł Ostrowski, prof. AWP

Na obozie studenci są podzieleni na grupy, w zależności od swojego doświadczenia i umiejętności narciarskich. Następnie przechodzą szkolenia. Jeśli ktoś wykazuje duże postępy, zostaje przeniesiony do wyższej grupy. Na koniec obozu każdy uczestnik może zweryfikować zdobyte umiejętności biorąc  udział w zawodach narciarskich w slalomie.

– To forma niepisanej studenckiej rywalizacji, która motywuje do osiągania lepszych celów i umiejętności –  podsumowuje dr hab. Paweł Król.

Zgłoś się!

W ubiegłym roku koszt takiego obozu wynosił od 1200 do 1300 złotych. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Pawłem Ostrowskim – ostrowskipawel@onet.pl.

Skip to content