plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Od pasji do sukcesu: Jak studia z Turystyki i Rekreacji mogą zmienić twoje życie zawodowe?

Przekonaj się dlaczego studia z Turystyki i Rekreacji w AWP są kluczem do fascynującej kariery w branży turystyczno-gastronomicznej! Jerzy Wójcik, doświadczony przedsiębiorca i wykładowca, opowiada o swojej pasji do podróży, doświadczeniach w biznesie oraz znaczeniu właściwego wykształcenia w tej dziedzinie.

Kto odnajdzie się na studiach z Turystyki i rekreacji? Dla kogo jest ten kierunek?

– Na studiach odnajdą  się osoby, które pragną odkrywać świat zarówno w pobliżu, jak i na odległych kontynentach, aby zaspokoić swoją pasję i ciekawość poprzez praktykę. Ważne jest także posiadanie umiejętności organizacyjnych. Zdolność planowania i organizacji eventów, wycieczek oraz innych wydarzeń turystycznych na pewno zostanie doceniona przez przyszłego pracodawcę.

A jak dojść do sukcesu, by np. tak jak Pan prowadzić własną restaurację?

– Bez pasji się nie uda (śmiech). Wykształcenie jest również bardzo ważne, bo bez tego trudno prowadzi się biznes. Myślę, że turystyka jest taką dziedziną, która potrzebuje fachowej wiedzy, którą zdobywamy
na studiach kierunkowych.


Co skłoniło Pana do tego, by założyć swój biznes?

– To pytanie stanowi wyzwanie ponieważ odziedziczyłem biznes po moich rodzicach. Gdybym miał teraz dokonywać wyboru, zdecydowałbym się na to samo. To bardzo interesujące zajęcie. Oprócz prowadzenia restauracji, nasza firma działa w branży eventowej i cateringowej, organizuje szkolenia oraz konferencje. Ciągle się rozwijamy. Dla mnie kontakt z ludźmi jest kluczowy. Nie potrafię sobie wyobrazić pracy za biurkiem, oddzielony od interakcji z innymi (śmiech).

Jakie są zalety i wady pracy w branży gastronomicznej?

– W mojej ocenie, więcej jest zalet niż wad. W tym zawodzie nie ma stagnacji. Cały czas robimy coś nowego, rozwijamy się. Branża cały czas się zmienia, zmieniają się standardy i trzeba za tym nadążyć. Zmieniają się również wymogi klientów, diety, forma obsługi, wystroje w restauracjach, cały czas uczymy się czegoś nowego.

Jakie cechy i umiejętności przydają się w branży turystyczno-rekreacyjnej?

– Bardzo ważne są umiejętności organizacyjne, ale też kwestie ekonomiczne, trzeba umieć zarządzać budżetem, który się posiada. Najważniejsze jest również, żeby słuchać klienta i spełniać jego oczekiwania.

Dlaczego poleciłby Pan studia w tej dziedzinie?

– Najważniejsza jest samorealizacja, ale bez podstawowej wiedzy ze studiów bardzo ciężko jest odnaleźć się w zawodzie. Warto iść na studia, żeby później tę zdobytą wiedzę wykorzystywać w praktyce.


Rozmawiała Edyta Pać

Skip to content