Dzień Otwarty w AWP. Odwiedziły nas tłumy uczniów z całego regionu

Setki uczniów z całego województwa lubelskiego odwiedziły w środę Akademię Wincentego Pola podczas Dnia Otwartego w naszej uczelni. – Jesteśmy pod wrażeniem waszych sal i pokazów – mówili zgodnie. Dziękujemy, że byliście z nami!

Dzień Otwarty w AWP zaczęliśmy od powitania naszych gości przez władze uczelni.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowy, bo wchodzimy w obchody 25-lecia naszej uczelni – podkreślił prezydent, kanclerz i założyciel Akademii Wincentego Pola doc. Henryk Stefanek. I dodał: – Jest u nas wybitnie międzynarodowe towarzystwo. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa to, jak kształcimy i że przekonamy was, by u nas rozpocząć studia.

Uczniów powitał także rektor Akademii, dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP: – Witamy was w murach naszej nowoczesnej Akademii. Dziś organizujemy Dzień Otwarty, a my jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy do nas przybywają. Mamy się czym pochwalić – wyliczał rektor. – Zapraszamy do naszej Akademii!

Nasi goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką każdego kierunku podczas prezentacji w auli, a potem zobaczyć od podszewki, jak wyglądają zajęcia w salach.

– Jestem pod wrażeniem wykładowców, po prezentacjach widać, że pasjonują się tym, co robią, zwłaszcza pan od Filologii angielskiej – komentowała Alicja Sulowska, licealistka.

Wiktoria z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie podkreślała: – Na uczelni panuje sympatyczna atmosfera, wszyscy dbają, abyśmy mieli możliwość uczestnictwa we wszystkich pokazach. Widać, że wszystko jest dobrze zorganizowane.

Co przygotowaliśmy dla uczniów? Można było wziąć udział w pokazach zabiegów pielęgnacyjno-upiększających i pokazie makijażu biznesowego na kierunku Kosmetologia. Fizjoterapia zaprosiła na pokazy zabiegów fizjoterapeutycznych, ćwiczeń leczniczych i masażu. Swoje drzwi otworzyło Centrum Symulacji Medycznej, gdzie prezentowały się kierunki Pielęgniarstwa i Położnictwa w pokazach tematycznych, m.in. samobadania piersi czy kąpieli noworodka. Pracownicy Centrum oprowadzali uczniów po nowoczesnych salach CSM-u, prezentowali symulatory, czy udzielali wskazówek, jak udzielać pierwszej pomocy. Można również było zrobić pomiar masy ciała BMI i porozmawiać z dietetykiem o zdrowym odżywianiu – to na kierunku Dietetyka.

Kierunek Turystyka i rekreacja zaprosił na pokaz synchronicznego serwisu kelnerskiego w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół w Janowie Lubelskim, do stoiska z recepcją hotelową, na prezentację carvingu – rzeźbienia w owocach i warzywach, którą przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 5  przy ul. Elsnera, a także na konkursy tematyczne i smaczne przekąski.

Każdy mógł też sprawdzić się w quizach ekonomicznych – to na kierunkach Ekonomia i Zarządzanie, a także w quizach sprawdzających wiedzę z języka angielskiego i znajomość kultury krajów anglojęzycznych – na Filologii Angielskiej.

Wychowanie fizyczne przygotowało atrakcyjne pokazy ju-jitsu, kickboxingu, jak i pokazy naszych zawodników z drugoligowej drużyny rugby, a Akademickie Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego zaprosiło na warsztaty dogoterapii, pokazy z udziałem psów terapeutycznych, a także konsultacje psychologiczne.

– Byliśmy na sali, gdzie odbywały się pokazy z dietetyki, przeprowadziliśmy wywiad dietetyczny. Byliśmy również na pokazach sportowych, robiły dobre wrażenie. Wszystko jest w jak najlepszym  porządku – ocenił Dominik z Zespołu Szkół w  Krasnobrodzie.

Benedykt i Piotrek z III LO im. Unii Lubelskiej także zachwalali pokazy sportowe i rozmowę z dietetykiem: – Mierzyliśmy BMI, a także rozmawialiśmy o tym, jak zdrowo się odżywiać. To dla nas ważne i ciekawe.

Z kolei Milena, Laura, Ola i Paulina z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim brały udział w pokazie samobadania piersi: – To był bardzo przydatny pokaz, każda kobieta powinna to wiedzieć. Takie badanie jest przecież związane z naszym ciałem i naszym życiem – podkreślała Ola.

Beata Gontarczyk-Nyka przyszła na Dzień Otwarty z klasą z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów. Była pod wrażeniem Centrum Symulacji Medycznej: – Sale wyglądają, jak w prawdziwym szpitalu. Bardzo podobały mi się także pokazy symulacyjne. U pracowników widać prawdziwą pasję. Naprawdę są tutaj bardzo dobre warunki do przygotowania studentów do zawodu – oceniła.

W podobnym tonie wypowiadał się licealista Wojtek: – Wygląd uczelni bardzo mi się podoba, sale są doskonale wyposażone, co praktycznie przygotowuje studentów do przyszłej pracy zawodowej.

Uczniowie z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Janowie Lubelskim zaprezentowali się w pokazie synchronicznego serwisu kelnerskiego, przygotowali też nowoczesne nakrycie stołu na przyjęcia.

Elżbieta Moskal, nauczycielka przedmiotów zawodowych hotelarstwa i usług gastronomicznych w ZS w Janowie Lubelskim nie ukrywała zadowolenia ze swoich uczniów: – Pokaz, który przygotowali wynika z programu nauczania przedmiotów zawodowych. Mamy duże zainteresowanie naszą szkołą, a nasi uczniowie kontynuują naukę w Akademii Wincentego Pola – opowiadała.

Z kolei pod opieką Moniki Kozak z ZS nr 5 przy ul. Elsnera uczniowie przygotowali pokaz carvingu:

– Rzeźbienie w owocach i warzywach jest pracochłonne i czasochłonne, ale też bardzo ciekawe. Nasi uczniowie jeżdżą z pokazami na konkursy, ciężko pracują. To przyszli studenci tej uczelni. Nie mogło nas tu dziś zabraknąć – mówiła Monika Kozak.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas Dnia Otwartego. Zapraszamy na studia w naszej Akademii!