plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Pracownia Aromaterapii

Pracownia Aromaterapii

Cele Pracowni:

Analizując słowo aroma-terapia można sądzić, iż polega ona na leczeniu zapachem. Jest to jednak mylne skojarzenie, gdyż aromaterapia bazuje na stosowaniu wyłącznie naturalnych olejków eterycznych pozyskanych z roślin. Ogólnie wpływ zapachów, także syntetycznych i odzwierzęcych, na stan fizyczny i psychiczny człowieka bada aromachologia. W aromaterapii wykluczone są jakiekolwiek substancje pozyskane przy użyciu rozpuszczalników chemicznych. Zachowanie „naturalności” olejków arometerapeutycznych jest możliwe dzięki stosowaniu wyłącznie fizycznych metod ich izolowania z materiału roślinnego, do których zaliczyć można: (1) destylację z parą wodną lub wodą, (2) wyciskanie lub odwirowywanie naowocni cytrusów, (3) suchą destylację drewna, stosowaną do otrzymywania olejków dziegciowych.

            Pracownia Aromaterapii ACTiRI oferuje aktywności związane z poznaniem i zastosowaniem olejków eterycznych od zajęć szkoleniowych polegających na ocenie jakości i poznaniu metod stosowania olejków eterycznych na własne potrzeby poprzez warsztaty tworzenia kosmetyków i mieszanek aromaterapeutycznych, do kursów doszkalających wprowadzających w tajniki zawodu aromaterapeuty. Oferujemy także lekcje pokazowe i warsztaty otwarte dla dzieci i młodzieży szkolnej.

           PA oferuje także wsparcie i współpracę na gruncie naukowym w zakresie pozyskiwania, badania jakości, stabilności oraz stosowania olejków eterycznych z roślin krajowych i egzotycznych w wyrobach kosmetycznych i innych. Ponadto dysponujemy własną bazą surowcową roślin olejkodajnych

Najogólniej celem pracowni jest przeciwdziałanie zakłóceniom w zakresie zdrowia psycho-fizycznego (prewencja, profilaktyka), edukacja oraz wsparcie. Forma pracy: zajęcia grupowe oraz indywidualne dla osób prywatnych, uczniów, studentów, firm, instytucji.
Forma pracy: zajęcia grupowe oraz indywidualne dla osób prywatnych, uczniów, studentów, firm, instytucji.
Skip to content