Kochasz psy i chcesz połączyć tę miłość z misją pomagania? Akademia Wincentego Pola daje ci taką możliwość poprzez studia podyplomowe na kierunku Dogoterapia.
– Dogoterapia z uwagi na to, że daje szereg możliwości cieszy się dużym uznaniem terapeutów. Jest przyjazna dla pacjentów, jest jedną z najbardziej naturalnych form terapii – mówi dr inż. Judyta Popiołek, kierownik pracowni animaloterapii w Akademickim Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego AWP.
Studia na kierunku Dogoterpaia są skierowane do absolwentów szkół wyższych (licencjackich, magisterskich lub jednolitych magisterskich), szczególnie do tych, którzy chcą pracować jako dogoterapeuci oraz do osób pragnących doskonalić swoje kompetencje w pracy z uczniami.
Oferta jest przeznaczona dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, socjologów, pracowników socjalnych, a także dla obecnych i przyszłych nauczycieli, którzy nie posiadają przygotowania pedagogicznego. Program ten jest również odpowiedni dla osób chcących uzupełnić swoje kwalifikacje o przygotowanie pedagogiczne.
Oferta edukacyjna zawiera kluczowe zagadnienia niezbędne do pracy jako przyszły terapeuta takie jak: metodyka pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD), metodyka pracy z osobami starszymi, metodyka pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, metodyka pracy z osobami z chorobami genetycznymi, metodyka pracy z osobami z niepełnosprawnością słuchu i wzroku, terapia pedagogiczna z udziałem zwierząt oraz wiele innych.
Studia te stanowią kompleksowe przygotowanie do pracy jako dogoterapeuta, łącząc w sobie trzy kluczowe dziedziny: kynologię, psychologię i pedagogikę. Ich celem jest nie tylko zdobycie wiedzy teoretycznej, ale również rozwój praktycznych umiejętności niezbędnych do skutecznego działania w roli dogoterapeuty.
Dodatkowo, program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu pedagogiki, co pozwala na uzyskanie uprawnień pedagogicznych i przygotowuje do pracy w placówkach oświatowych.
Uczestnicy zdobędą nie tylko głęboką wiedzę z psychologii i pedagogiki, ale także praktyczne umiejętności z zakresu dydaktyki i metodyki pracy pedagogicznej. Dzięki temu są w stanie kompleksowo realizować zadania terapeutyczne, dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze wynikające z roli dogoterapeuty. Studia trwają 3 semestry.
– Dogoterapia jest cudowną metodą, która przynosi nagłe uzdrowienie to proces terapeutyczny wymagający wiedzy doświadczania i warunków – kwituje dr Judyta Popiołek.
Zapraszamy!
***
Aby dowiedzieć się więcej zapraszamy do kontaktu:
Biuro Rekrutacji pok. 27 (Gmach Główny)
Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty 8-16
Mail: rekrutacja@pol.edu.pl
Telefon: +48 81 448 08 20