plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Studenci Fizjoterapii i Kosmetologii praktykują w Uzdrowisku Nałęczów

Znane z ponad 200-letniej tradycji wodolecznictwa Uzdrowisko Nałęczów jest miejscem, gdzie studenci Fizjoterapii i Kosmetologii Akademii Wincentego Pola zdobywają bezcenne doświadczenie praktyczne.

Uzdrowisko oferuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych, które nie tylko poprawiają stan zdrowia pacjentów, ale również stanowią doskonałą bazę edukacyjną dla przyszłych specjalistów. I tak dla studentów Fizjoterapii AWP to prawdziwy poligon doświadczalny. Mają tam okazję pracować na nowoczesnym sprzęcie ucząc się technik terapeutycznych takich jak hydromasaże, światłoterapia, elektroterapia, masaże oraz kinezyterapia – leczenie ruchem. Przyszli fizjoterapeuci mogą tutaj zdobyć praktyczne umiejętności i wiedzę, która pozwoli im efektywnie pomagać pacjentom w pracy zawodowej.

Pod okiem doświadczonej kadry, studenci uczą się, jak prowadzić terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Poznają również zalety wykorzystywania naturalnych surowców w terapii, co wpisuje się w wieloletnią tradycję uzdrowiska. Dzięki tym doświadczeniom, studenci mogą na własne oczy przekonać się, jak teoria przeradza się w praktykę.

– Praktyki odbywają się w szpitalu kardiologicznym, będącym częścią Uzdrowiska Nałęczów, gdzie studenci mają dostęp do pełnej bazy zabiegowej. Dzięki temu, mogą poznać uzdrowisko od zaplecza, wypróbować zabiegi na sobie, a także wykonywać je na pacjentach – mówi mgr Sylwia Chołojczyk, która prowadzi zajęcia praktyczne ze studentami AWP w Uzdrowisku Nałęczów.

Studenci Kosmetologii mają nie mniejsze możliwości rozwijania swoich umiejętności. Uzdrowisko oferuje szeroką gamę zabiegów SPA, które skupiają się na profilaktyce anti-aging, regeneracji i odmłodzeniu skóry oraz odnowie biologicznej. Tutaj nasi studenci uczą się, jak skutecznie walczyć z problemami skórnymi.

– Jestem bardzo zadowolona z zajęć w uzdrowisku. To naprawdę świetny pomysł, który pozwala zobaczyć pracę z zupełnie innej perspektywy. Miałyśmy okazję poznać zabiegi, które nie są wykonywane na co dzień w gabinecie kosmetologicznym, takie jak okłady z borowiny i fango. Uważam, że to doskonała odskocznia od codziennych zajęć na uczelni – ocenia Laura Rożek, studentka drugiego roku Kosmetologii AWP

Praktyki w Uzdrowisku Nałęczów są dużym atutem dla studentów. Młodzi adepci Fizjoterapii i Kosmetologii AWP zdobywają dodatkowe doświadczenie ucząc się od wykwalifikowanych pracowników. To znacząco zwiększa ich kompetencje i pewność siebie na rynku pracy.

Skip to content