plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Zobacz, jak powstawało Akademickie Centrum Nauk Medycznych

Blisko półtora roku temu, w czerwcu 2022, Akademia Wincentego Pola świętowała podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Nauk Medycznych.

I właśnie od wiosny ubiegłego roku dokumentowaliśmy na zdjęciach prace budowlane przy powstawaniu nowego obiektu Akademii Wincentego Pola. Zobaczcie, jak rosły mury Centrum i zmieniało się otoczenie wokół budynku. Już w najbliższą niedzielę uroczyście otworzymy naszą nową placówkę podczas inauguracji roku akademickiego 2023/2024.

Akademickie Centrum Nauk Medycznych ma cztery kondygnacje. Jest połączone z obecnym gmachem AWP. W tej nowoczesnej placówce wyposażonej w najnowsze sprzęty medyczne będą się kształcić przyszli pracownicy ochrony zdrowia.

W nowym budynku znalazły się sale do ćwiczeń i wykładów, pracownie, a także laboratoria. Na parterze jest m.in. bar bistro i gabinety kosmetyczne. Na pierwszym piętrze są sale dydaktyczne, sala do rehabilitacji, a także biblioteka. W budynku są również dwie aule amfiteatralne z wielkimi telebimami.

Przed Centrum powstały nowe miejsca parkingowe i pojawiła się nowa zieleń, a w planach jest budowa pełnowymiarowego boiska wielofunkcyjnego.

Skip to content