Zapraszamy na uroczystą inaugurację i otwarcie Centrum Nauk Medycznych

Już w najbliższą niedzielę, 22 października, odbędzie się XXIV inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w Akademii Wincentego Pola. Uroczystość będzie połączona z otwarciem nowoczesnego budynku uczelni – Centrum Nauk Medycznych.

Centrum powstało obok dotychczasowego gmachu uczelni przy ul. Choiny 2, oba budynki są połączone i tworzą wspólny kompleks. W nowym czterokondygnacyjnym Centrum Nauk Medycznych będą się kształcić przede wszystkim studenci fizjoterapii i kosmetologii.

Na powierzchni ponad 4200 mkw. znalazły się nowoczesne gabinety, pracownie, sale do ćwiczeń, a także laboratoria i dwie aule amfiteatralne. Obiekt został wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

W budynku znajdzie się również przestronna biblioteka, a na parterze będzie działać bar bistro. Zadbano także o nowe miejsca parkingowe. Co więcej, obok kompleksu powstanie pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne.

Program inauguracji:

Godz. 9.30 – msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli (ul. Paderewskiego 20)

Godz. 11.30 – uroczystość otwarcia Centrum Nauk Medycznych (wejście od ul. Szwajcarskiej)

Godz. 12.00 – uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 w nowej auli AWP (B-213)

*Hymn Państwowy

*Otwarcie uroczystości – rektor AWP dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP

*Wystąpienie prezydenta i założyciela uczelni, kanclerza doc. Henryka Stefanka

*Wręczenie medali zasłużonym dla uczelni

*Wręczenie dyplomów magisterskich i licencjackich najlepszym studentom AWP

*Ślubowanie i immatrykulacja studentów I roku

*Gaudeamus Igitur

*Wykład inaugurujący pt. „Serce – narząd szczególny”, prof. dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok