plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Delegacja z Turcji z wizytą w Akademii Wincentego Pola


Trzyosobowa delegacja z tureckiego Iskenderun Technical University spędzi tydzień w Akademii Wincentego Pola, by zapoznać się m.in. ze stosowaną na naszej uczelni metodologią dydaktyki. We wtorek spotkali się z władzami naszej uczelni.
 
 
W skład delegacji wchodzą Assist.Prof.Dr.Ferhat Ugurlu, Assist.Prof.Dr. Yunus Kaymaz, Research Assistant Nazlı Demir – specjaliści w zakresie zarządzania, ekonomii i logistyki. To wykładowcy Iskenderun Technical Universty, publicznej uczelni technicznej w Turcji, specjalizującej się w naukach inżynierskich, ale kształcącej także studentów nauk społecznych. Do Lublina przyjechali w ramach programu Erasmus+.
 

We wtorek spotkali się z władzami AWP, jej prezydentem doc. Henrykiem Stefankiem, rektorem dr hab.  Mariuszem Korczyńskim, prof. AWP, wiceprezydent uczelni Dorotą Stefanek-Langham, a także kierownikiem Katedry Ekonomii, dr Teresą Kondrakiewicz, dr Radosławem Doleckim, prof. AWP, koordynatorem studiów anglojęzycznych oraz Anną Szczepaniak, kierownikiem rektoratu. Wykładowcy rozmawiali o strategii współpracy między obydwiema uczelniami, oglądali także sale dydaktyczne AWP.

Przez najbliższe dni przedstawiciele tureckiego uniwersytetu będą zapoznawać się z funkcjonowaniem naszej uczelni, metodologią dydaktyki w zakresie ekonomii, jaka stosowana jest w Akademii Wincentego Pola, a także wymieniać doświadczeniami w zakresie kształcenia studentów.

Skip to content