Akademia Wincentego Pola będzie kształcić magistrów wychowania fizycznego

Świetna wiadomość dla studentów, którzy kochają sport. Akademia Wincentego Pola otrzymała zgodę na utworzenie studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne. Chętni już mogą się zgłaszać.

– Otrzymaliśmy pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej na utworzenie studiów II stopnia na kierunku wychowanie fizyczne

– mówi rektor Akademii Wincentego Pola, dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP.

I dodaje:

– Nasi studenci będą mogli uzyskać tytuł magistra, czy to wybierając tryb stacjonarny czy niestacjonarny.

Co ważne, zajęcia ruszą jeszcze w tym roku akademickim: – Zaczną się niezwłocznie, jak tylko zbierzemy grupę chętnych studentów

– tłumaczy rektor.

AWP kształci studentów wychowania fizycznego od 12 lat, ale do tej pory mogli oni jedynie zrobić tu licencjat na koniec trzyletnich studiów I stopnia. Teraz będą mogli kontynuować naukę podczas dwuletnich studiów uzupełniających i uzyskać tytuł magistra.

– To szansa na podniesienie kwalifikacji dla tych, którzy działają aktywnie w dziedzinie sportu

– zauważa prezydent i kanclerz Akademii Wincentego Pola, doc. Henryk Stefanek.

I podkreśla:

Ten kierunek cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które uprawiają sport na wysokim poziomie. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom

– zauważa kanclerz.

Kierownik Katedry Wychowania Fizycznego, dr Paweł Ostrowski, prof. AWP ocenia, że to ważny krok nie tylko dla uczelni, ale i całego lubelskiego środowiska sportowego:

– To środowisko potrzebowało kontynuacji studiów licencjackich. Nie będą musieli już jeździć do Rzeszowa czy Warszawy, ale uczyć się tutaj, na miejscu

– wyjaśnia prof. Ostrowski.

Z informacji o studiach magisterskich zadowoleni są też studenci, którzy już zgłaszają swoje podania:

– Jestem absolwentką wychowania fizycznego w Akademii Wincentego Pola i już zgłosiłam w dziekanacie chęć kontynuowania nauki. Bardzo miło wspominam czas studiów w Akademii, wykładowcy są naprawdę super, a panie w dziekanacie przemiłe. Naprawdę polecam naukę tutaj

– zachęca pani Iwona.

Studenci mogą się zapisać do wybranych sekcji sportowych klubu uczelnianego AZS AWP. Wybór jest naprawdę szeroki – można trenować boks, pływanie, kickboxing, piłkę nożną, rugby, ćwiczyć na siłowni, która mieści się w budynku uczelni, trenować koszykówkę czy tenis stołowy.

Warto podkreślić, że absolwentami wychowania fizycznego Akademii Wincentego Pola są znani sportowcy, m.in. piłkarki ręczne – Sabina Włodek, Monika Marzec, Ewa Wilczek, Olga Figiel czy polska piłkarka występująca na pozycji bramkarki w niemieckim klubie VfL Wolfsburg – Katarzyna Kiedrzynek.

Zgłoszenia przyjmuje Biuro Rekrutacji:

• poniedziałek – sobota, w godz. 8:00 – 16:00
  • nr tel. 81 448 08 20
  • e-mail: rekrutacja@pol.edu.pl
  • pokój nr 27 (parter), budynek główny AWP, ul. Choiny 2

Informacje można też uzyskać w dziekanacie Wydziału Nauk Społecznych:

• wtorek – sobota, w godz. 9:00 – 14:00
  • nr tel. 81 740 25 08