Zapraszamy na Dzień Otwarty w Akademii Wincentego Pola

Niedługo po świętach wielkanocnych, w środę 10 kwietnia, w naszej Akademii odbędzie się Dzień Otwarty. Zaplanowaliśmy nie tylko prezentację naszych kierunków, ale i mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!

Akademia Wincentego Pola ma bogatą ofertę studiów licencjackich, jak i magisterskich, są to:

• Fizjoterapia (jednolite studia magisterskie),
  • Pielęgniarstwo (studia licencjackie i magisterskie),
  • Położnictwo (studia licencjackie),
  • Kosmetologia (studia licencjackie i magisterskie),
  • Turystyka i rekreacja (studia licencjackie i magisterskie),
  • Filologia angielska (studia licencjackie),
  • Wychowanie fizyczne (studia licencjackie i magisterskie),
  • Dietetyka (studia licencjackie i magisterskie),
  • Ekonomia (studia licencjackie i magisterskie),
  • Zarządzanie (studia licencjackie).

To właśnie te kierunki będziemy szczegółowo prezentować podczas Dnia Otwartego w naszej Akademii. Będzie to okazja, by poznać program studiów, porozmawiać z wykładowcami danego kierunku, a także studentami, którzy podzielą się swoimi wrażeniami. Na pytania odwiedzających odpowiedzą pracownicy naszego Biura Rekrutacji, członkowie Samorządu Studenckiego, jak i pracownicy AWP zajmujący się programem Erasmus+.

Każdy na żywo będzie mógł przekonać się, jak wygląda nauka w naszej Akademii.

I tak odwiedzający będą mieli okazją zobaczyć realne zajęcia praktyczne, które odbywają się na kierunku Kosmetologia. Studentki Kosmetologii zaprezentują rozmaite zabiegi pielęgnacyjno-upiększające, np. sonoforezę, manualne oczyszczanie skóry z zastosowaniem wybranych form energii fizycznej, kinesiotaping w podologii oraz wykonanie indywidualnych ortez z masy silikonowej. Będzie też pokaz makijażu biznesowego.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego będą pokazy ćwiczeń leczniczych, pokaz urządzeń do leczenia fizykalnego, pokaz masażu leczniczego i drenażu, a także pokaz terapii manualnej, technik specjalnych, np. Kinesiology taping.

Tego dnia swoje drzwi dla odwiedzających otworzy Centrum Symulacji Medycznej, gdzie będzie można zobaczyć nowoczesne pracownie do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich i położniczych, a także sale symulacji do zabiegów resuscytacyjnych. Zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział m.in. w pokazie samobadania piersi, a także pokazie udzielania pierwszej pomocy. Do tego każdy będzie mógł zobaczyć, jak wykorzystywane są zaawansowane symulatory do rozmaitych procedur medycznych i poczuć się, jak w prawdziwym szpitalu.

Odwiedzający zobaczą także pokaz synchronicznego serwisu kelnerskiego, będą mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu, czy zobaczyć stoisko z recepcją hotelową. Dla wszystkich chętnych będą konkursy tematyczne i smakowite niespodzianki. Będzie także okazja, by obejrzeć pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Dodatkowo, swoją ofertę przedstawią nasi partnerzy: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów” w Nałęczowie, Biuro Podróży  Fostertravel Lublin, Hotel Hampton by Hilton Lublin oraz Muzeum Badań Polarnych w Puławach.

Na tym nie koniec. Dla miłośników sportów, i nie tylko, studenci AWP zaprezentują się w pokazach ju-jitsu, kickboxingu, czy rugby. Warto przypomnieć, że nasi studenci grają w II lidze rugby w drużynie Akademia Wincentego Pola Budowlani II Lublin.

Każdy chętny będzie mógł również spróbować swoich sił w quizach ekonomicznych i quizach sprawdzających znajomość języka angielskiego.

Podczas Dnia Otwartego w naszej Akademii nie zabraknie prezentacji Akademickiego Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego. Będą warsztaty dogoterapii, jak i pokazy z udziałem psów wykorzystywanych w terapiach z pacjentami.

Dodatkowo, dr Anna Kaczorowska, licencjonowany coach, zaprasza tego dnia na bezpłatną konsultację/rozmowę, psychologiczne wsparcie, w trzech terminach: godz. 10.20-11.00, 11.20-12.00 i 12.00-13.00. Zapisy (do 8 kwietnia) pod numerem telefonu 605 379 446.

Serdecznie zapraszamy! 10 kwietnia, godz. 10-13, ul. Choiny 2.