Zapraszamy do zimowej rekrutacji. Dołącz do studentów AWP!

Praktyczne przygotowanie do zawodu, zajęcia ze specjalistami, nowoczesne sale dydaktyczne i pracownie, a także możliwości rozwijania sportowych pasji – to tylko nieliczne zalety studiowania w Akademii Wincentego Pola. Już dziś zapraszamy do zimowej rekrutacji i dołączenia do grona studentów AWP.

Akademia Wincentego Pola do doskonałe miejsce do nauki dla młodych ludzi z całego świata. Wykształcenie zdobywają tu nie tylko Polacy. W AWP studiują m.in. osoby z Ukrainy, Kazachstanu, Indii, RPA, Jordanii, Norwegii, Turcji, Włoch, Iranu, Palestyny, Wietnamu, Hiszpanii, Syrii, Izraela, Francji czy Meksyku i Kanady. Lista ta jest dużo dłuższa, bo kształcą się u nas studenci z ponad 60 krajów całego świata.

W Akademii mają nie tylko możliwość praktycznego przygotowania się do zawodu, ale i możliwość rozwijania swoich pasji – czy to muzycznych w chórze, czy sportowych podczas treningów pod czujnym okiem fachowców. Ci najbardziej utalentowani mogą też liczyć na stypendia. Uczelnia dba także o to, by nikt nie czuł się samotny i zaprasza na spotkania integracyjne, podczas których można poznać innych studentów, ale i kulturę różnych krajów.

– Już teraz zachęcamy do aplikowania na studia zwłaszcza studentów anglojęzycznych, którzy muszą wcześniej uzyskać wizę studencką, by przyjechać do Polski – zachęca Monika Wróbel, kierownik Biura Rekrutacji Studentów Zagranicznych w AWP. – Studia w Akademii to gwarancja wysokich standardów nauki, otrzymania europejskiego wykształcenia i dyplomu, który jest uznawany na całym świecie. To także studia w międzynarodowej atmosferze, w akademickim mieście Lublinie, gdzie mieszka bardzo dużo studentów. Oferujemy młodym ludziom solidne wykształcenie, praktyczne przygotowanie do zawodu, bo po studiach w AWP bez trudu można znaleźć pracę nie tylko w Polsce, ale i za granicą – dodaje Monika Wróbel.

Studenci mogą też skorzystać z zakwaterowania w akademiku. W Akademii mogą również uzyskać pomoc prawną. Dodatkowym atutem jest czesne na każdą kieszeń. Co istotne, zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra specjalistów.

Dr Joanna Piechowska, kierownik Katedry Położnictwa podkreśla: – W Akademii stawiamy na zajęcia praktyczne, mamy dużo zajęć w szpitalach, gdzie można poznać prawdziwe realia pracy.

Z kolei Joanna Piech, wykładowca na kierunku Kosmetologia zauważa, że uczelnia jest atrakcyjnym miejscem dla młodych ludzi, którzy chcą pozyskać solidne wykształcenie: – Tutaj zdobywają umiejętności na najwyższym poziomie, które będą doceniane przez przyszłych pracodawców. A nacisk na trenowanie umiejętności sprawia, że szkoła przyciąga coraz więcej osób z całego świata – mówi.

W podobnym tonie wypowiada się dr Radosław Dolecki, prof. AWP, wykładowca na kierunku Zarządzanie biznesem: – Te studia przygotowują do pracy w międzynarodowym środowisku, w międzynarodowym biznesie, otwierają szerokie perspektywy.

Dr Grzegorz Gil, wykładowca na kierunku Ekonomia od kilku lat pracuje w Akademii ze  studentami z różnych zakątków całego świata.

– Przy okazji zajęć z biznesu międzynarodowego i komunikowania międzykulturowego mamy okazję wprowadzać elementy teorii i zderzać ją z praktyką – opowiada dr Gil. I dodaje: – Moi najlepsi studenci bardzo często proszą mnie o referencje, bo kontynuują studia na tzw. Zachodzie mając dobre wyniki tu w Akademii. Rozwijają swoją karierę, wracają do państw pochodzenia przyczyniając się do rozwoju społeczno-gospodarczego swoich ojczyzn – zauważa dr Gil.

A co myślą o studiach w AWP jej anglojęzyczni studenci?

– Podczas studiów jest dużo praktyki, a dużym atutem jest otwarcie nowego budynku Centrum Nauk Medycznych. Budynek jest świetnie wyposażony, nowoczesny – podkreśla studentka fizjoterapii AWP. – Lubię AWP za studentów z Afryki. A zachęcam do aplikowania na studia tutaj, bo życie w Polsce jest przystępne. Będziecie mieć tu świetną zabawę.

Kierunki w języku angielskim, na które rekrutujemy:

5-letnie studia magisterskie:

1. Fizjoterapia

3-letnie studia licencjackie:

1. Pielęgniarstwo
  2. Żywienie kliniczne i dietetyka
  3. Kosmetologia
  4. Zarządzanie turystyką i hotelarstwem
  5. Międzynarodowe zarządzanie biznesem
  6. Położnictwo

2-letnie studia uzupełniające, magisterskie:

1. Turystyka międzynarodowa
  2. Pielęgniarstwo
  3. Międzynarodowe zarządzanie biznesem

Jak aplikować?

Wymagania: https://vpu.edu.pl/admission-requirements/

Zgłoszenia: https://vpu.edu.pl/international-admissions-office/

Informacje można uzyskać pisząc na adres: infoenglish@pol.edu.pl lub na Whatsapp pod numerem +48 721 701 703.

Studiuj w języku angielskim w AWP!