Studenci Akademii zorganizowali warsztaty kulturowe dla licealistów z Biłgoraja

Anglojęzyczni studenci Akademii Wincentego Pola odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, aby zachęcić uczniów do studiowania na naszej uczelni. Opowiadali też o kulturze i zwyczajach w swoich małych ojczyznach.

Do Biłgoraja studenci Akademii pojechali w poniedziałek. Celem spotkania były warsztaty kulturowo-językowe. Studenci naszej Akademii pochodzący z Indii, Ruandy, Egiptu, Tanzanii oraz Tajlandii opowiadali o swoich krajach, kulturze i języku. Zachęcali również do studiowania w Lublinie w AWP.

– Moja prezentacja została przyjęta bardzo dobrze. Przyjechaliśmy do polskiego liceum, gdzie przedstawiliśmy nasze kraje, tradycje i kultury, zawierając w tym informacje na temat jedzenia. Było to bardzo dobre doświadczanie dla wszystkich – ocenia Edna Carere, studentka pielęgniarstwa w AWP.

Licealiści z Biłgoraja zadawali wiele pytań swoim gościom. Interesowali się tym, jak znaleźli się w Polsce, czy podoba im się w naszym kraju, jakie kierunki studiują, a nawet pytali, jakiej muzyki słuchają.

– Publiczność była niezwykle zainteresowana i cierpliwie słuchała naszych wystąpień – powiedziała Dhaya Rajeswari, studentka fizjoterapii w AWP.

Przedstawiciele naszej Akademii poza podziękowaniami otrzymali także zaproszenie na kolejne warsztaty w LO im. ONZ w Biłgoraju.

– Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom uczniowie poznają naszą uczelnię, będą chcieli nas odwiedzić podczas dni otwartych, a później przyjdą na studia w Akademii Wincentego Pola –  kwituje kierownik Katedry Filologii Angielskiej dr  Przemysław Terejko, prof. AWP.