Minister nauki do lubelskich studentów: – Studiujcie w Polsce. Tutaj są wspaniałe uczelnie

Minister nauki i szkolnictwa wyższego  Dariusz Wieczorek odwiedził  Lublin. Rozmawiał ze studentami i doktorantami z całego województwa o tym, co jest ważne dla młodych ludzi i co warto zmienić.

Wizyta ministra odbyła się w ramach cyklu spotkań ze środowiskiem akademickim w całej Polsce, które Dariusz Wieczorek realizuje od początku objęcia urzędu. W ubiegłym tygodniu, na kampusie UMCS, minister spotkał się z młodymi ludźmi z naszego regionu.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej. Było okazją do rozmowy o sprawach ważnych dla studentów. Padały pytania o budowę nowych i remonty obecnych akademików, rozwój i dofinansowanie kultury studenckiej, polepszenie warunków finansowych dla doktorantów, dofinansowanie do budowy obiektów sportowych, możliwości odbycia dobrych praktyk zawodowych, czy pytania o modyfikację zasad przyznawania stypendiów socjalnych.

Minister Wieczorek szczegółowo odpowiadał na pytania zadawane przez społeczność akademicką, odnosił się do ustawy o szkolnictwie wyższym i proponował rozwiązania zgłaszanych problemów.

– Do budowy obiektów sportowych i akademików nie musicie mnie przekonywać. Stawiamy na remont i budowę akademików. Zależy nam, aby każdy student miał możliwość skorzystania z takiego rozwiązania. – podkreślał minister Dariusz Wieczorek. – Jeżeli chodzi o kwestie systemu pomocy dla studentów, warto usprawnić ten mechanizm.

– Studiujcie w Polsce! – dodał minister. – Tutaj są wspaniałe uczelnie i wspaniali wykładowcy.