Yehor, Yuliia i Sofiia zdobyli Stypendia im. Wincentego Pola

Troje studentów Akademii Wincentego Pola wzięło udział w konkursie uczelni i wygrało stypendium. Dzięki temu otrzymają zniżkę na czesne w drugim semestrze nauki, a zwycięzca zostanie całkowicie zwolniony z opłaty.

Celem Konkursu „Stypendium im. Wincentego Pola” było wsparcie utalentowanych kandydatów z zagranicy, ubiegających się o przyjęcie na studia w AWP, poprzez zwolnienie ich z opłat za studia w całości lub częściowo podczas II semestru na pierwszym roku studiów.

Jednym z warunków konkursu było przesłanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia sportowe, naukowe, artystyczne oraz aktywność społeczną kandydata na studia. Z kolei w części twórczej konkursu kandydaci mieli zaprezentować materiał związany z tematyką „Ja wybieram studia w Polsce!” przygotowany w języku polskim. Mogło to być nagranie wideo, piosenka, prezentacja, esej, wiersz a nawet rysunek.

I tak:

1 miejsce zajął Yehor Anikin, który otrzymał 100 % zniżki na czesne w II semestrze

2 miejsce zajęła Yuliia Nynyk, która otrzymała 50 % zniżki na czesne w II semestrze

3 miejsce zajęła Sofiia Sandulenko, która otrzymała 30% zniżki na czesne w II semestrze

Sofiia Sandulenko studiuje w AWP turystykę i rekreację. Na konkurs wysłała nagranie, na którym zaprezentowała swój taniec. Yuliia Nynyk, aktualna studentka filologii angielskiej AWP, wybrała esej.

– Napisałam esej o tym, dlaczego chcę studiować w Polsce. To było trudne, ale teraz jestem bardzo szczęśliwa

– mówiła nam po ogłoszeniu wyników Yuliia Nynyk.

Zwycięzca konkursu, Yehor Anikin, który studiuje na naszej uczelni turystykę i rekreację wysłał na konkurs swój film.

– Zobaczyłem informację o konkursie i zdecydowałem się wziąć udział. Nakręciłem film o moich osiągnięciach sportowych. Jestem zaskoczony tym, że wygrałem, to było bardzo nieoczekiwane. Chciałem podziękować za to Akademii Wincentego Pola

– podkreśla Yehor Anikin.

Gratulujemy stypendystom i życzymy owocnej nauki w naszej Akademii!