Chór studentów AWP śpiewa dla Boga

Przyjechali z dalekiej Afryki, by studiować właśnie tutaj w Akademii Wincentego Pola w Lublinie. Łączą ich nie tylko studia, ale i pasja do śpiewu. Poznajcie chór studentów AWP, który wystąpił podczas mszy inaugurującej nowy rok akademicki w naszej uczelni.

W skład chóru wchodzi 8 osób: Victor T. Mangowani, Johannes Mutakati, Decent Chambwera, Tinashe Ngwenya, Nyengeteraishe N. Maphosa, Mutsawashe Chido Nyashanu, Valentine B. Mpofu i Anesu Muyengwa.

Większość z nich studiuje pielęgniarstwo w Akademii Wincentego Pola. Do Polski przyjechali blisko dwa lata temu. O sobie mówią, że są grupą wyznawców należących do Calvary Apostolic Church w Lublinie i uwielbiają śpiewać dla Boga.

– Śpiewamy razem już od dawna. Wszyscy chodzimy do tego samego kościoła i występowaliśmy z koncertami pieśni gospel zarówno w Lublinie, jak i w Polsce

– opowiada jeden ze studentów śpiewających w chórze, Johannes Mutakati.

Johannes Mutakati oraz jego koleżanki i koledzy są zachwyceni atmosferą w AWP i wykładowcami, którzy tu pracują.

– Kochamy Akademię Wincentego Pola. Wybór tej uczelni na studia był najlepszą decyzją, jaką mogliśmy podjąć. Uważamy, że ta uczelnia daje studentom możliwość realizacji zawodowych celów oraz rozwoju pasji. AWP jest skoncentrowana na osiąganiu wyznaczonych celów i pełna kochanych oraz kompetentnych wykładowców

– kwituje Johannes Mutakati.

Występ chóru można było zobaczyć podczas niedzielnej mszy św. w kościele pw. Andrzeja Boboli z okazji inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w AWP. Zobaczcie na filmie, jak prezentowali się nasi studenci.