Weź udział w jesiennych „Kawiarenkach” i zdobądź nowe kompetencje

Studencie, chcesz zdobyć nowe doświadczenia i znaleźć pracę w jednym z najszybciej rozwijających się sektorów globalnej gospodarki? Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów w ramach projektu „Kawiarenki”.

Projekt „Kawiarenki” to inicjatywa Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz lubelskich uczelni. Jego celem jest umożliwienie lubelskim studentom wejście na rynek pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie oraz wsparcie partnerów projektu w pozyskiwaniu nowych pracowników.

Projekt jest skierowany do studentów od II do V roku studiów oraz firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych, które prowadzą działalność na terenie Lublina.

– W tegorocznej edycji studenci mogą wziąć udział w przygotowanych przez najlepsze lubelskie firmy z sektora nowoczesnych usług bezpłatnych warsztatach rozwijających kompetencje miękkie, w tym personal branding oraz savoir vivre w biznesie, skorzystać z warsztatu z autoprezentacji, zarządzania sobą w czasie, czy zbudować motywację, aby lepiej działać w zespole. Wdrożyć zasady prostego języka, by efektywniej komunikować się w różnorodnej organizacji

– zachęcają organizatorzy „Kawiarenek”.

Dla miłośników branży IT będą warsztaty z QA (quality assurance), aplikacji Salesforce oraz języków programowania w księgowości. Dodatkowo, zaplanowano warsztaty z opracowania CV i przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej pod okiem psychologa i pracownika działu HR. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w grze stymulującej, która pokazuje wpływ KAIZEN na optymalizację procesów.

– Kawiarenki są ulokowane w siedzibach firm, które przystąpią do projektu tak, aby studenci, którzy wezmą udział w projekcie mogli umiejscowić daną firmę na mapie Lublina, zapoznać się z jej działalnością, poznać jej siedzibę oraz pracowników, a także mieć bezpośrednią możliwość w aplikowaniu, tym samym rozpocząć ścieżkę kariery w sektorze nowoczesnych usług biznesowych

– dodają urzędnicy.

Po warsztatach studenci otrzymają certyfikat potwierdzający nabycie konkretnych umiejętności.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie: https://kompetencjejutra.lublin.eu/kawiarenki/