Uroczysta inauguracja studentów anglojęzycznych AWP

W poniedziałek w murach naszej Akademii odbyła się uroczysta inauguracja, w której wzięli udział studenci anglojęzyczni. Tym samym oficjalnie rozpoczęli naukę na naszej uczelni.

Nowi studenci, którzy przyjechali do Lublina z różnych stron świata nie mają wątpliwości, że trafili we właściwe miejsce, a w murach Akademii Wincentego Pola zdobędą solidne przygotowanie do zawodu.

– Wybrałem Akademię Wincentego Pola ponieważ ma najlepszy program z fizjoterapii, to mi się podoba – mówi Yassine Ben Brahim student pierwszego roku Fizjoterapii AWP. I dodaje: – Mam nadzieję, że kolejne pięć lat tutaj będą jeszcze lepsze.

Inauguracja to dla wielu studentów ważne i wzruszające wydarzenie, które oznacza oficjalne rozpoczęcie nowego etapu w ich życiu. Nauka w AWP otwiera przed nimi wiele możliwości zawodowych. Rozpoczęcie studiów to również czas nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni

– Moja siostra poleciła mi naukę w Akademii Wincentego Pola. Chcę tutaj spotkać nowych przyjaciół i razem z nimi odkrywać Polskę – podkreśla Merlin Biju, studentka pierwszego roku Pielęgniarstwa.

Podczas uroczystości rektor Akademii Wincentego Pola, dr hab. Mariusz Korczyński, prof. AWP życzył wszystkim nowym studentów sukcesów i osiągnięć w nauce oraz niezapomnianych chwil w życiu studenckim.