Tydzień Międzynarodowy w Turcji z udziałem pracowników AWP

Pracownice Katedry Pielęgniarstwa i Katedry Filologii Angielskiej Akademii Wincentego Pola wzięły udział w Tygodniu Międzynarodowym w Izmirze w Turcji.

Czteroosobowa delegacja z AWP w składzie: dr Maria Belcarz-Ciuraj, dr Bernadeta Jędrzejkiewicz, mgr Justyna Durak – z Katedry Pielęgniarstwa i mgr Katarzyna Kowalska, doc. AWP z Katedry Filologii Angielskiej spędziły pięć dni w Dokuz Eylul University w Izmirze – w dniach 27-31 maja.

Nasza delegacja została zaproszona na Tydzień Międzynarodowy. Wydarzenie było organizowane przez Dokuz Eylul University po raz pierwszy.

–  Poza reprezentacją naszej Akademii była też delegacja uczelni z Niemiec, Bułgarii oraz Danii – mówi Justyna Durak z Katedry Pielęgniarstwa AWP. – Pracownicy Dokuz Eylul University zaprezentowali nam swoją uczelnię, posłuchałyśmy też wykładu o Turcji – tamtejszej kulturze, języku i kuchni. Miałyśmy również okazję zwiedzić Izmir i Efez, ale oczywiście najważniejszym punktem tego wyjazdu było nawiązanie współpracy z tureckim uniwersytetem w ramach wymiany studenckiej i realizacji wspólnych projektów.

Delegacja naszej Akademii odwiedziła tamtejszy Wydział Pielęgniarstwa i pobliski szpital, by zobaczyć, jak wyglądają pracownie i sale, a także praca zarówno na uczelni, jak i w izmirskim szpitalu.

– Na miejscu spotkałyśmy się z dziekanem Wydziału Pielęgniarstwa Dokuz Eylul University  prof. dr Seydą Seren Intepeler, by wymienić się naszymi doświadczeniami w kształceniu przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy – dodaje Justyna Durak. –To było bardzo ciekawe i cenne doświadczenie.

Wyjazd był organizowany w ramach programu Erasmus+.