plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Studenci Turystyki i rekreacji AWP praktykowali w Małopolsce

Ojcowski Park Narodowy niedaleko Krakowa, Podhale i Pieniny – to miejsca, które odwiedzili studenci Turystyki i rekreacji Akademii Wincentego Pola oraz członkowie Naukowego Koła Turystyki i rekreacji. Wszystko to w ramach praktycznych ćwiczeń terenowych.

Wyjazd był organizowany pod koniec maja. Zwiedzając Małopolskę studenci pierwszego roku studiów magisterskich kierunku Turystyka i rekreacja AWP doskonalili kluczowe umiejętności potrzebne w pracy przewodnika i pilota wycieczek.

– Dzięki takim wyjazdom studenci mają możliwość zastosowania swojej wiedzy teoretycznej w praktyce, a także okazję do integracji. Dodatkowo, studenci zagraniczni mają możliwość podziwiania walorów Małopolski – mówi prodziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr Sławomir Kula, prof. AWP, kierownik Katedry Turystyki i rekreacji.

Podczas ćwiczeń studenci mieli za zadanie przygotować krótką prezentację o określonych obiektach lub walorach krajoznawczych zgodnie z wybranymi tematami. Zakres tematów był szeroki – obejmował zarys historyczny miast, opisy zabytków oraz charakterystykę krajobrazów pasm górskich. Dzięki temu studenci mogli zgłębić wiedzę o niezwykłych miejscach w turystycznych rejonach Małopolski.

Ćwiczenia terenowe były doskonałą okazją do praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu turystyki i rekreacji. Umożliwiły studentom doskonalenie umiejętności przewodnika i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego.

– Podczas wyjazdu do Zakopanego podobała mi się atmosfera, w której odbywałam praktyki jako pilot i przewodnik wycieczki. Mogliśmy miło, ciekawie i pouczająco spędzić czas z naszymi starszymi kolegami, a także wędrować po górach, zwiedzać Zakopane i odwiedzić kilka parków narodowych – podsumowuje starościna II roku Turystyki i rekreacji, Daria Kravchuk z Naukowego Koła Turystyki i rekreacji.

Skip to content