plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Zapraszamy na Dzień Dogoterapii w AWP

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego, występy muzyczno-taneczne, quizy, zabawy i konkursy oraz spotkanie z psami terapeutycznymi – takie atrakcje czekają na najmłodszych 10 czerwca. Tego dnia w naszej Akademii odbędzie się Dzień Dogoterapii.  

– Na konkurs „Psie Supermoce” wpłynęło ponad 170 prac z 14 placówek z całej Polski – mówi dr inż. Judyta Popiołek, kierownik Akademickiego Centrum Terapii i Rozwoju Integralnego w AWP, specjalistka kynoterapii działająca w Fundacji Canituus, która organizowała konkurs.

Jak podkreśla dr Popiołek, różnorodność prac była niesamowita i inspirująca, a każda praca była wyjątkowa i pełna osobistego przekazu.

– Tak duże zainteresowanie naszym „pieskowym” konkursem jest dowodem, że miłość i czułość do zwierząt nie zna żadnych granic i może łączyć ludzi bez względu na różnice – dodaje dr Popiołek. – Wpłynęło również sześć opowiadań o psich supermocach, z których jedno nagrodziliśmy.

W jury, które oceniało nadesłane prace zasiedli: prezydent, założyciel i kanclerz AWP doc. Henryk Stefanek, wiceprezydent AWP i dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr Mateusz Stefanek, prof. AWP oraz przedstawiciele Fundacji Canituus, w tym dr Judyta Popiołek.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca.

Ale atrakcji będzie więcej. Oto program:

  • O godz. 10 zaplanowane jest uroczyste otwarcie Dnia Dogoterapii przez władze uczelni (aula B-213)
  • O godz. 10.15 zobaczymy występ muzyczno-taneczny w wykonaniu artystów i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Słoneczko pt. „Do grającej szafy grosik wrzuć” (aula B-213)
  • O godz. 11 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego „Psie Supermoce”, wręczenie nagród oraz wystawa prac (aula w gmachu głównym)

Będą także quizy i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek oraz spotkanie z psami terapeutycznymi. Wszystko to w auli w gmachu głównym uczelni.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Canituus, Akademia Wincentego Pola, Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży i Lub-Eko-Plus.

Honorowy Patronat nad Dniem Dogoterapii objął Prezydent Miasta Lublin.

Skip to content