plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Spędź sobotę twórczo i aktywnie z Akademią Wincentego Pola

W sobotę, 25 maja, Akademia Wincentego Pola zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia – malowanie pokrywek i Dzień Afryki. Zapewnią one mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń zarówno dla studentów, jak i mieszkańców Lublina.

Malowanie pokrywek – godz. 11:00-15:00

Rozpoczniemy od malowania pokrywek od słoików. Zapraszamy do naszej Akademii w godz. 11:00-15.00.

Tego dnia w trzech miejscach jednocześnie – Akademii Wincentego Pola w Lublinie, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz w Stowarzyszeniu Polsko-Francuskim w mieście Chateauroux we Francji – odbędzie się wspólne malowanie starych pokrywek od słoików. Później powstanie z nich oryginalna instalacja artystyczna.

Każdy uczestnik będzie miał okazję, by wyrazić swoje skojarzenia z Polską, Francją, a także z dwiema postaciami o wielkim znaczeniu dla kultury obydwu krajów – Fryderykiem Chopinem i George Sand. Fryderyk Chopin, wybitny polski kompozytor, stał się symbolem narodowej tożsamości Polski poprzez swoje niezwykłe kompozycje fortepianowe. Z kolei George Sand, francuska pisarka, odkryła nowe terytoria w literaturze romantycznej Francji.

Malowanie pokrywek to doskonała okazja, aby spędzić czas w miłej i twórczej atmosferze, a także rozwijać swoje talenty plastyczne. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej zabawie. Materiały plastyczne zostaną zapewnione na miejscu.

Uwaga! Zmiana miejsca – malowanie odbędzie się w auli Gmach Głównego uczelni, a nie w sali nr 212, jak było wcześniej zapowiadane.

Dzień Afryki – godz. 14:00

Kolejną atrakcją soboty będzie Dzień Afryki, którego Akademia Wincentego Pola jest współorganizatorem i patronem. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00. To wyjątkowe święto pozwoli uczestnikom przenieść się w świat afrykańskiej kultury.

Na placu Litewskim zaplanowano liczne atrakcje, w tym pokazy mody, panel dyskusyjny, prezentacje wokalne oraz warsztaty związane z tradycjami afrykańskimi. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby poznać bogactwo kultury afrykańskiej, jej rytmy i zwyczaje. Dzień Afryki to święto pełne kolorów, dźwięków i radości, które z pewnością pozostawi wiele niezapomnianych wspomnień.

Oba wydarzenia mają na celu integrację społeczności akademickiej oraz mieszkańców Lublina, a także promowanie różnorodności kulturowej i twórczej ekspresji.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Spędźmy sobotę, 25 maja, aktywnie i twórczo, czerpiąc radość ze wspólnego działania i odkrywania nowych kultur.

Zapraszamy!

Skip to content