Studenci AWP z wizytą w Krasnobrodzie. Opowiadali o różnych kulturach

W minioną środę studenci Akademii Wincentego Pola pojechali do serca Roztoczańskiego Parku Narodowego. Odwiedzili uczniów Zespołu Szkół w Krasnobrodzie. Zachęcali ich do nauki języka angielskiego i studiowania w naszej Akademii.

Nasi studenci opowiadali uczniom z Krasnobrodu o swoich kulturach i tradycjach, a także o różnicach kulturowych. Młodzi ludzie z zaciekawieniem słuchali tych opowieści, zadawali mnóstwo pytań, chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o zwyczajach panujących w innych krajach.

– To był bardzo dobrze spędzony czas. Uczniowie byli bardzo komunikatywni dlatego powtórzyłabym to jeszcze raz – mówi Asmaa, studentka fizjoterapii AWP.

Uczniowie ZS w Krasnobrodzie również byli bardzo zadowoleni.

– Spotkanie było super. Nawet nie spodziewałam się, że jest tyle różnych kultur i tyle różnych krajów, które szanują swoją tradycję – opowiada jedna z uczennic, Agnieszka.

Wtórował jej szkolny kolega, Michał:

– Było przecudownie. To okazja do poznania miłych ludzi z innych kultur i innych krajów, przez co możemy rozwinąć nasze horyzonty, dowiedzieć się rzeczy, które nas zastanawiają i zobaczyć Polskę z perspektywy obcokrajowca. Jednocześnie możemy rozwijać umiejętności z języka angielskiego. Polecam – zachęca Michał.

Uczniowie integrowali się ze studentami AWP, rozmawiali, żartowali, wymieniali się informacjami i osobistymi odczuciami.

Elżbieta Działa, dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie podkreślała, że chociaż żyjemy w czasach swobodnego dostępu do informacji, to spotkanie twarzą w twarz z studentami z różnych rejonów było niezwykłym przeżyciem.

– Studenci okazali wielką serdeczność nie tylko dla naszego kraju, ale też dla naszego małego krasnobrodzkiego środowiska. W przyszłości liczę na dalszą współpracę z uczelnią i organizację kolejnych spotkań ponieważ, jak powiedziałam na początku, jest to dla nas ekscytujące wydarzenie – ocenia dyrektor Elżbieta Działa.

– Bardzo się cieszymy, że mogliśmy się spotkać z uczniami szkoły w Krasnobrodzie. Byli bardzo zainteresowani i aktywnie uczestniczyli w prezentacjach. Mamy nadzieję, że spotkamy się z nimi ponownie wiosną, podczas Dni Otwartych na naszej uczelni – podsumował wizytę kierownik Katedry Filologii Angielskiej dr  Przemysław Terejko, prof. AWP.