Studenci AWP z powołaniami do Centrum Szkolenia Sportowego

Dwoje studentów Akademii Wincentego Pola – Maria Szwed i Jakub Hołub – otrzymało powołania do Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego.

Powołania wręczyła im w poniedziałek w ratuszu Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji oraz Leszek Daniewski, radny Miasta Lublin.

Maria Szwed to studentka I roku fizjoterapii AWP. Na swoim koncie ma liczne sukcesy we wspinaczce sportowej. W tym roku zdobyła w Duisburgu tytuł mistrzyni Europy, a w Seulu tytuł wicemistrzyni świata we wspinaczce sportowej na czas do lat 20.

Jakub Hołub to student I roku wychowania fizycznego AWP. Zawodnik lekkiej atletyki, trenuje skok wzwyż. W ubiegłym roku podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Juniorów U20 wywalczył srebrny medal.

Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie (ACSS Lublin) to program stypendialny, który funkcjonuje od 2015 roku, a który powstał z inicjatywy Miasta Lublin.

– Wspólnie z lubelskimi uczelniami staramy się wspierać w ten sposób najlepszych sportowców, którzy studiują w naszym mieście – podkreślała prezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Celem działalności ACSS jest wspieranie szkolenia uzdolnionych sportowo młodych ludzi, którzy przygotowują się do imprez na arenie międzynarodowej – uniwersjad, akademickich mistrzostw świata, czy igrzysk olimpijskich.

Dzięki stypendium zawodnicy mogą rozwijać swój talent, m.in. zakupić potrzebny sprzęt, uczestniczyć w obozach treningowych czy wyjeżdżać na międzynarodowe imprezy sportowe.

Pełną listę młodych sportowców powołanych do Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie na 2024 rok znajdziecie tutaj:

Fot. Kamila Rolak – Lubelska Szkoła Fotografii