Studenci Akademii Wincentego Pola z sukcesami w Akademickich Mistrzostwach

Troje studentów fizjoterapii AWP wzięło udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w ergometrze wioślarskim. Jedno z nich stanęło na podium.

Anastasia Reutova, Kacper Słoboda i Mariia Hrynishyna studiują fizjoterapię w Akademii Wincentego Pola. Spełniają się też w pasjach sportowych. Dali temu dowód w miniony weekend podczas Akademickich Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w ergometrze wioślarskim.

Zawody odbyły się w dwóch kategoriach – open oraz lekkiej. Zadaniem zawodników było jak najszybsze pokonanie dystansu 800 metrów. Nasi studenci zajęli następujące miejsca:

Anastasia Reuvtova – 3 miejsce w kategorii open,

Mariia Hrynishyna – 5 miejsce w kategorii lekkiej,

Kaper Słoboda – 20 miejsce w kategorii open.

Ergometr to urządzenie wywodzące się profesjonalnych sal treningowych dla wioślarzy. Trening na ergometrze przypomina pływanie na kajaku.

– Ergometr bardzo dobrze rozwija wytrzymałość oraz koordynację  dlatego warto wziąć go pod uwagę w swoim planie treningowym – podkreśla Kacper Słoboda.

– Zawody to dobra okazja, żeby się sprawdzić, co ewentualnie poprawić i na czym się skupić – mówi z kolei Mariia Hrynishyna. – Można reprezentować na nich uczelnię, ale też poznawać nowych ludzi, trenerów.

Anastasia Reutova na co dzień zajmuje się innymi dziedzinami sportowymi takimi jak trójbój i dwubój siłowy, gdzie odnosi spore sukcesy. Zdecydowała się również na udział w sobotnich mistrzostwach zajmując 3 miejsce na podium.

Wszystkim studentom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!