plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Seminarium i poznawanie Lubelszczyzny, czyli zajęcia terenowe studentów Turystyki

Najpierw udział w międzynarodowym seminarium pt. „Afryka na biegunach”, a potem wycieczka terenowa i poznawanie atrakcji turystycznych Lubelszczyzny. Tak wyglądały w środę zajęcia terenowe studentów Turystyki i rekreacji Akademii Wincentego Pola.

Seminarium organizowali: Akademia Wincentego Pola i Muzeum Badań Polarnych w Puławach. To właśnie w Puławach odbyła się sesja naukowa poświęcona czynnikom naturalnym i tym wywołanym przez człowieka, które wpływają na życie ludzi w Arktyce, Afryce i innych regionach globu. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród studentów Akademii.

Kolejnym punktem dnia była wycieczka terenowa, podczas której studenci poznali ważne atrakcje turystyczne w naszym regionie. Pod opieką prodziekana Wydziału Nauk Społecznych, kierownika Katedry Turystyki i Rekreacji, dra Sławomira Kuli, prof. AWP oraz dra Radosława Doleckiego, prof. AWP studenci mieli okazję zobaczyć Pałac Czartoryskich w Puławach, zamek w Janowcu czy urokliwe renesansowe miasteczko Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Skip to content