plREKRUTACJA 2024 / 2025 - DOŁĄCZ DO NAS

Samorząd Studencki AWP zaprasza do współpracy

Masz pomysł na ciekawe wydarzenie? A może potrzebujesz pomocy? Zgłoś się do Samorządu Studenckiego Akademii Wincentego Pola. – Działamy we wszystkich aspektach życia studenckiego – podkreśla przewodnicząca samorządu, Magdalena Józefczuk.  I zaprasza do kontaktu.

Magdalena Józefczuk, przewodnicząca Samorządu Studenckiego AWP

Z jakimi sprawami można się do was zgłaszać?

Z każdą sprawą związaną z uczelnią, problemami z wykładami, ćwiczeniami, czy egzaminami, jeśli takie się pojawią. Pomagamy w sprawach socjalnych związanych z pomocą materialną, czy to w kwestii stypendium czy zapomogi, zajmujemy się sprawami dotyczącymi kultury. Działamy we wszystkich aspektach życia studenckiego.

Jakie prawa ma Samorząd Studencki?

Reprezentujemy studentów i realizujemy ich pomysły. Jesteśmy pośrednikiem między studentami a władzami uczelni.

A czym dokładnie zajmuje się sam przewodniczący Samorządu Studenckiego?

Przede wszystkim koordynuje rozmaite działania studenckie, nawiązuje współpracę z innymi placówkami i samorządami, deleguje zadania, które powinny być wykonane przez samorząd. Jestem również dostępna dla studentów, gdy mają pytania, problemy, ale również, gdy mają pomysły i inicjatywy. Zawsze chętnie wysłucham i rozważę, co możemy zrobić w zgłoszonej sprawie.

Jak trafiłaś do samorządu?

 Zdecydowałam się startować w wyborach do samorządu ponieważ lubię działać w zespole i podejmować nowe wyzwania. Ciągle dążę do rozwoju własnych kompetencji, chętnie pomagam innym. Chciałam aktywnie uczestniczyć w życiu naszej uczelni poprzez realizację różnego rodzaju fajnych projektów. Nie da się ukryć, że praca w samorządzie jest przede wszystkim wolontariatem, a ten towarzyszy mi od początku mojej drogi studenckiej i zawodowej  od MOPR-u aż po Fundacje.

A jak zostałaś przewodniczącą?

Miałam być wiceprzewodniczącą. Po pewnym czasie przewodnicząca zrezygnowała i ja zajęłam jej miejsce. Jest to moja pierwsza kadencja w roli przewodniczącej, był to skok na głęboką wodę takie lubię najbardziej. Nie jest łatwo, ale zawsze mówię że słowo „problem” nie istnieje.

Jakie cechy powinien mieć przewodniczący Samorządu Studenckiego?

Powinien być otwarty na ludzi, kreatywny. Bycie przewodniczącym to nie tylko bycie liderem, ale też bycie członkiem zespołu. Poprzednio kończyłam studia magisterskie m.in. na kierunku Zarządzanie w specjalności zasobów ludzkich, obecnie w życiu zawodowym jestem menedżerem. Uważam, że jako osoba odpowiedzialna, uczciwa, ciepła, mająca w sobie dużo pokory, ale i też wiary w siebie i innych jak najbardziej mogę nazwać siebie liderem. Od początków mojej pracy zawodowej stawiam na kształtowanie najcenniejszego kapitału, jaki stanowią ludzie.

Funkcja przewodniczącej wiąże się z poświęceniem bardzo dużej ilości czasu, stąd w tym roku akademickim skupiam się wyłącznie na pracy w Samorządzie Studenckim AWP. Jesteśmy otwarci na różną współpracę i na wszelkie inicjatywy o charakterze kulturalnym. Dlatego zapraszamy wszystkich do kontaktu.

Rozmawiała: Anastazja Sulina, Edyta Pać

***

Samorząd Studencki jest wybierany przez społeczność akademicką. Przewodniczącą samorządu AWP jest obecnie Magdalena Józefczuk, a wiceprzewodniczącym Kajetan Prokop. Oboje są studentami fizjoterapii.

Jeśli macie pytania do Samorządu Studenckiego lub pomysły, które chcielibyście zrealizować, chcielibyście coś zmienić albo zgłosić swoje uwagi – piszcie na adres mailowy: samorzad@pol.edu.pl.

Dyżury samorządu odbywają się w środy oraz soboty w godzinach 11:00-12:30, w Gmachu Głównym uczelni na parterze, naprzeciwko auli.

Skip to content