Akademia Wincentego Pola z wyróżnieniem od prezydenta

Akademia Wincentego Pola znalazła się w gronie lubelskich firm i instytucji, które otrzymały od prezydenta Lublina dyplomy z podziękowaniem za wkład w rozwój edukacji zawodowej.

Nasza Akademia została wyróżniona za współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie. Współpraca ta trwa od ponad trzech lat. Podziękowanie od prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka odebrał w czwartek założyciel i kanclerz AWP, doc. Henryk Stefanek.

– W tym Ośrodku organizowane są zajęcia gastronomiczne dla naszych studentów ponieważ oferuje on doskonałe warunki pracy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasi studenci mają możliwość doskonalenia tam swoich umiejętności – mówi kanclerz AWP, doc. Henryk Stefanek.

Jak podkreśla prezydent Lublina, Krzysztof Żuk, szkolnictwo zawodowe w Lublinie stoi na wysokim poziomie, co jest zasługą szkół i nauczycieli, ale również lubelskich pracodawców, którzy współpracują z naszymi szkołami zawodowymi.

– Mamy zawrotną liczbę 217 takich firm i instytucji – wylicza prezydent Krzysztof Żuk. I dodaje: – Dziś miałem okazję podziękować naszym partnerom, bo dzięki ich współpracy z lubelskimi szkołami, uczniowie mają możliwość praktycznej nauki zawodu, nauczyciele i uczniowie mają się gdzie szkolić, a programy nauczania i wyposażenie pracowni są dostosowane do rynku pracy.

Nasza Akademia jest jedyną prywatną uczelnią, która otrzymała w czwartek wyróżnienie od prezydenta.

Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia oraz naszej misji wspierania edukacji i rozwoju lokalnej społeczności!

Uroczystość odbyła się w auli Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.