plREKRUTACJA 2023 / 2024 - DOŁĄCZ DO NAS

Ruszają zapisy na egzamin z języka polskiego jako obcego

Od najbliższego poniedziałku, 4 grudnia, będzie można zapisać się na certyfikowany egzamin z języka polskiego jako obcego. Ten zostanie przeprowadzony w Akademii Wincentego Pola za dwa miesiące.

Nasza Akademia jest jednym z ośrodków w Polsce, gdzie organizowane są kursy przygotowujące do takiego egzaminu, a dodatkowo miejscem, gdzie takie egzaminy są przeprowadzane. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród obcokrajowców. Dlaczego? Posiadanie takiego certyfikatu daje wiele możliwości.

– Uzyskanie certyfikatu na poziomie B1 otwiera możliwość do otrzymania pracy w krajach Unii Europejskiej, uprawnia do otrzymania stałego pobytu w Polsce i ubiegania się o obywatelstwo. Egzamin państwowy na poziomie B2 umożliwia studiowanie w języku polskim na krajowych uczelniach. Z kolei egzamin państwowy C1 uprawnia do darmowego studiowania po polsku na polskich uczelniach publicznych – wyjaśnia Katarzyna Dejnek-Kobylas, która koordynuje pracę Ośrodka Egzaminacyjnego w AWP.

Najbliższa rekrutacja – tym razem na egzamin na poziomach B1 i B2 – rozpocznie się w poniedziałek, 4 grudnia, poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Rejestracja ruszy o godzinie 9:00 i będzie otwarta do wyczerpania miejsc.

Egzamin zostanie przeprowadzony 4 i 5 lutego 2024 roku.

Zasady rekrutacji na egzamin, formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ

Skip to content