Dydaktyka Języka Angielskiego w Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

Studia Podyplomowe

Dydaktyka Języka Angielskiego w Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej

Opis Studiów

Celem studiów jest przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć z języka angielskiego w przedszkolu oraz klasach 1-3 szkoły podstawowej. Aby to osiągnąć, słuchacze studiów pogłębiają swoją znajomość języka angielskiego oraz nabywają wiedzę oraz kompetencje metodyczne potrzebne do pracy z dziećmi.

Program studiów zawiera następujące przedmioty:

1. Praktyczna nauka j. angielskiego – fonetyka, gramatyka, umiejętności zintegrowane
  2. Wykorzystanie piosenek, gier, ruchu, technik plastycznych i multimedialnych w nauczaniu
  3. Wydawnictwa językowe i podręczniki
  4. Metodyka nauczania języków obcych
  5. Podstawy glottodydaktyki
  6. Metodyka nauczania języka angielskiego we wczesnej edukacji i w edukacji wczesnoszkolnej
  7. Wiedza o kulturze anglojęzycznego obszaru językowego
Adresaci studiów:

Trzysemestralne, kwalifikacyjne studia podyplomowe są kierowane do osób chcących uzyskać kwalifikacje w zakresie dydaktyki języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Uczestnikiem studiów na kierunku „Dydaktyka języka angielskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” może być:

• nauczyciel wychowania przedszkolnego lub edukacji wczesnoszkolnej, który:
    – posiada certyfikat języka angielskiego na poziomie B2, zgodny z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.03 2009, lub
    – posiada kompetencje językowe języka angielskiego na poziomie B2 i w trakcie studiów zdobędzie stosowny certyfikat, lub
    – posiada kompetencje językowe na poziomie B1 i w trakcie studiów osiągnie poziom B2 i zdobędzie stosowny certyfikat.

Punkt rekrutacyjno – konsultacyjny:

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie ul. Choiny 2, 20-816 Lublin
  • Godziny Otwarcia
  • poniedziałek - sobota8:00 – 16:00
  • rekrutacja@pol.edu.pl
  • Biuro Rekrutacji, pok. nr 27 (parter)

wzór świadectwa studiów podyplomowych