Centrum Nauk Medycznych AWP powoli się zapełnia

W pustych salach pojawiły się krzesła i tablice, nowe pomieszczenie biblioteki wypełniły książki, do otwarcia przygotowuje się też bar bistro. Zobaczcie, jak zmienia się nowy budynek Akademii Wincentego Pola – Centrum Nauk Medycznych.

Akademickie Centrum Nauk Medycznych to nowa duma naszej uczelni. Jest przeznaczone głównie do celów dydaktycznych. Połączony z obecnym gmachem budynek ma cztery kondygnacje naziemne i ponad 4200 mkw. powierzchni.

Zarówno główny gmach AWP, jak i nowoczesne Centrum zostały wybudowane z własnych funduszy uczelni, bez udziału środków zewnętrznych. Nowy budynek został uroczyście otwarty 22 października, podczas inauguracji nowego roku akademickiego.

Jeszcze do niedawna pomieszczenia Centrum świeciły pustkami, ale powoli zapełniają się sprzętem medycznym i profesjonalnym wyposażeniem. W salach dydaktycznych są krzesła i tablice multimedialne. Jest też sprzęt w sali do rehabilitacji, a uczelnia zakupiła nowoczesny system do ćwiczeń kręgosłupa – jedyny taki na Lubelszczyźnie.

Na parterze działają nowoczesne gabinety kosmetologiczne, w budynku są również gotowe dwie aule amfiteatralne z dużymi telebimami. Na otwarcie czeka już bar bistro – lada dzień studenci będą tu mogli zjeść ciepły posiłek.

Także półki w nowych pomieszczeniach biblioteki zapełniły się książkami i specjalistyczną literaturą. Powierzchnia nowej biblioteki i czytelni jest trzy razy większa od dotychczasowej siedziby w głównym gmachu, a to oznacza większy komfort dla studentów.

Władze Akademii liczą, że uda się pozyskać fundusze z zewnątrz na dalsze doposażenie sal, pracowni i laboratoriów medycznych.

Na zmianach zyskają nie tylko studenci, ale i wykładowcy, dla których lepsze warunki do prowadzenia zajęć oznaczają większe możliwości rozwoju.