Biblioteka w nowym gmachu AWP już zaprasza po książki

Dobra wiadomość zarówno dla studentów, jak i wykładowców Akademii Wincentego Pola. Można już wypożyczać książki w nowej bibliotece uczelni.

Do tej pory biblioteka działała na pierwszym piętrze głównego gmachu uczelni. Jednak jej powierzchnia nie była zbyt duża. Teraz to się zmieniło.

Z końcem października uczelnia otworzyła nowoczesne Centrum Nauk Medycznych, gdzie mieszczą się nie tylko sale dydaktyczne, pracownie fizjoterapii, czy gabinety kosmetologiczne, ale znalazło się także miejsce dla nowej biblioteki i czytelni. Te były systematycznie urządzane, a książki przenoszono tutaj z głównego gmachu.

Pomieszczenia biblioteki i czytelni są nowocześnie zaprojektowane – ich powierzchnia jest trzykrotnie większa od dawnej siedziby. W czytelni są dostępne komputery, z których każdy może korzystać, a sama biblioteka ma 22 000 woluminów o różnej tematyce. Studenci i wykładowcy każdego kierunku znajdą tu książki i ćwiczenia ze swojej dziedziny nauki, jak i z wielu innych dziedzin swoich zainteresowań.

To miejsce ma też swój niepowtarzalny klimat. Studenci przychodzą do biblioteki nie tylko coś wypożyczyć czy zwrócić.

– Czasami przychodzą, żeby przy okazji porozmawiać o tym, co się u nich dzieje, wyrzucić coś z siebie albo czymś się pochwalić – opowiada Barbara Stanisławska, która kieruje biblioteką Akademii Wincentego Pola.

Tutaj poznają nowych kolegów i koleżanki, zawiązują nowe przyjaźnie. Dlatego warto to miejsce odwiedzać.

Biblioteka w nowym gmachu Akademii mieści się na pierwszym piętrze i jest czynna od wtorku do soboty w godz. 8.30-15.30.

Zapraszamy!